Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magamat a...

Hogyan vegyem rá magamat a tanulásra?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok a képességeimmel, nem vagyok hozzá hülye sem, csak egyszerűen lusta. Az álmom, hogy sikeresen elvégezzem a gépésztechnikusit, aztán bejutni a BME gépészmérnöki karára, állami támogatással. A legtöbb tantárggyal, ami tényleg hasznos, és nem felesleges mint az irodalom vagy ének, annyi bajom van, hogy egyszerűen nem tudok leülni és tanulni, pedig értem. Jelenleg erősebb hármas tanuló vagyok, de ebből lehetne négyes vagy ötös is. Hiába ösztönzöm magamat, hogy ha sikeresen elvégzem az iskolát, akkor anyagilag jó életem lehet, egyszerűen nem hat :/ Ha el is szánom magamat, nem tart sokáig, a lelkesedés hamar elvész ha a kezembe veszem az irodalom könyvemet mert úgy gondolom, hogy mire megyek ezzel? Nem akarom megtanulni a szánalmas, szerelmi problémákkal rendelkezett emberek életét, hogy sóvárognak egy nő után akit nem kaphatnak meg, vagy hogy mennyire jól elvannak ketten, se semmit, mert amit ott olvasok, azt én is érzem mivel van barátnőm akivel boldog vagyok :| Tudom hogy milyen mikor valakit nem kaphatsz meg. Egyszerűen ezek a tantárgyak nem érdekelnek, időpocsékolásnak tartom. De a többiből mint matek és fizika többet szeretnék, csak nem tudom legyőzni a lustaságomat :S

2013. jan. 20. 21:13
 1/1 anonim ***** válasza:

És most itt milyen válaszra vársz, Tanuljunk helyetted?

Csak egy dolgot tehetsz: Fogod magad és leülsz tanulni. Kikapcsolod a zenét, a netet, minden zavaró körülményt, előveszed a könyvet, füzetet és tanulsz. Akkor is, ha nincs kedved, ha nem tetszik az anyag.

Azt hiszed, hogy ha majd egyetemre mégy, akkor csupa olyat kell tanulnod, ami érdekel? Hát nem. Lesz egy csomó értelmetlen tölteléktárgyad, amin simán elvérezhetsz.

Tehát nem rinyálni kell, hanem letenni a hátsódat az asztal mellé és tanulni. Más megoldás nincs.

2013. jan. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!