Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek megérdemli egy...

Szerintetek megérdemli egy olyan ember a diplomát, aki semmit nem tesz érte?

Figyelt kérdés

Az egyik évfolyamtársamról van szó. Sosem tanul, a beadandóit utolsó pillanatban írja meg, ami nem baj, de akkor is elég pongyola módon. Minden nagyobb vizsgát puskából ír meg, innen-onnan letöltött jegyzetekből, meg okostelefonról. Szabadidejében se foglalkozik semmit a dologgal. Közben ezekkel még henceg is.

Nem akarok álszentnek tűnni, nem a puskázással van a bajom, énvelem is előfordult egyszer-kétszer, és nem ítélem el azt, aki bizonyos okokból rá van szorulva. De ennek a csávónak az égvilágon semmi dolga nem lenne azon kívül, hogy tanul! Nem dolgozik, nem végez párhuzamos képzést és nincs családja, párkapcsolata sem.

És ami a nagyobb probléma, hogy olyan szakra járunk, ahol tényleg tudni kell az alap dolgokat. Mert a mi szakmánkban, ha nem vagy tisztában ezekkel, akkor a munkádat se tudod rendesen végezni. Olyan nagyjából, mint ha egy orvos végigpuskázná az anatómia vizsgáit. (Félreértés ne essék, nem orvosin tanulunk.)

Ja, és én honnan vagyok biztos mindebben? Egyrészt régebben jóban voltunk, de bevallom, engem idegesített a linksége, mert nem csak a tanulásban nyilvánult meg, hanem rengeteg más dologban is. Másrészt villog vele, hogy mennyire lesz.rja a dolgot. És mindennek ellenére ez neki az "álom meló", amit a diplomával csinálhatna.

Én a véleményetekre lennék kíváncsi, szerintetek oké, ha egy ilyen ember diplomát kap? Csak kulturált válaszokat szeretnék, köszi!



2013. jan. 20. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet. Off: milyen szakon vagytok hogy tudtok puskázni?
2013. jan. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a szakot nem szeretném megírni, mert szerintem irreleváns. egyébként sokkal több írásbelink van, mint szóbelink, így oldja meg a puskázást.
2013. jan. 20. 21:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is több az írásbeli, de olyankor bejön kb 10 felügyelőtanár, esélyünk sincs.
2013. jan. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem érdemli meg. Nekem is van olyan szaktársam, aki semmire sem készül, de ő legalább puskázni sem puskázik, inkább szép csendben bukdácsol minden nehezebb tantárgyunkból...

Szerintem az érdemli csak meg a diplomát, aki tényleg meg akarja szerezni és ezért tesz is, de sajnos szinte lehetetlen kibukni az egyetemről, ha egyszer bejutsz (legalábbis nálunk).

2013. jan. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

igen, nálunk is szinte lehetetlen kibukni.

egyébként a saját tanárunkon kívül nincs felügyelő a vizsgán, de én itt nem is ebben látom a problémát. ha az illető tényleg elhivatott, és érdekli a dolog, akkor nem számít, felügyelnek-e vagy sem, úgyis meg fogja tanulni az anyagot.

és nem, nem 1000 oldalakról van szó, tehát még csak azt sem mondhatom, hogy lehetetlen teljesíteni a dolgot. és mondom, nem is az lenne a baj, ha néha előfordulna, de ő rendszeresen eljátssza ezt, és csak a 2-esre hajt. én alapvetően az érdeklődés és a szorgalom teljes hiányát tartom hibának. hogy akar így jó szakember lenni?

2013. jan. 20. 23:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!