Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így még nincs veszve minden?

Így még nincs veszve minden?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz voltam matematikából-fizikából az egész középiskola alatt, negatívan álltam hozzá, a tanáraim pedig csak kedvemet szegték folyamatosan. Tanulás nélkül ráfogtam, hogy ez nem megy nekem és ebbe beletörődtem.. azt hiszem sokkal jobb lettem volna, ha másképpen állok hozzá és egyre inkább világossá válik előttem, hogy ez a két tantárgy a legfontosabb ahhoz, hogy a magaslatokba törjön az ember és érvényesülni tudjon a világban. Én célokban gondolkodom, nem behatárolt iskolákban, vagy állásokban, szeretném megismerni a világ működését, az állami struktúrák mögött húzódó folyamatokba bepillantást nyerni, vagy esetleg ottmaradni.. 4-5 hónappal az érettségi előtt kezdem úgy érezni, hogy lemaradok erről a vonatról, de talán még lesz visszaút(?)

2013. jan. 19. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Nem lesz. 4 hónap alatt nem lehet megtanulni 4-5 év (!!!) anyagát.
2013. jan. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
4 évig rendszeresen matekoztam, csak nem érdeklődéssel, hanem undorral, mivel akkor még nem láttam át mire is való ez az egész (hozzáteszem, senki még csak meg sem említette).. így egy közepes szintet hoztam.. a feladatokban van gyakorlottságom, korrepetálásokra is jártam rendszeresen.. azt még hozzáfűzném, hogy csak a matekkal és fizikával van ez, minden más tárgy érdekelt és jó vagyok belőlük
2013. jan. 19. 12:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Általában a legtöbb emberrel így van ez.Mivel nem értik a matekot/fizikát,utálják.Nem azért,mert unalmas,hanem mert nem értik.Szerintem pont ez a két tantárgy tanít meg gondolkodni,a többi csak az alapműveltséghez kell,de úgyse jegyzed meg a 90%-át a suliban tanultaknak,csak amit fogsz is alkalmazni.A matekot fogod alkalmazni,ezt merem állítani,a mai munkák 80%-ában elvárás a matek vagy fizikatudás.Ha napi 3-4 órákat fordítasz rá úgy,hogy eddig semmit nem tudtál,egy különtanárral nem lehetetlen megtanulni,bár azért az tényleg sok lesz.Ha legalább egy 4-est akarsz írni matekból,akkor kezdj el tanulni de nagyon gyorsan:) Középszint az nem vészes,bárki megírja ötösre,akinek van egy kis rutinja.
2013. jan. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak... 4-5 hónap alatt nincs olyan dolog amit ne lehetne megtanulni... figyelj egyetemen ez alap lesz hogy egy félév matek anyagát 3-4 nap alatt kell begyakorolnod , benyalnod egy vizsgára... tételekkel bizonyításokkal együtt!!! Szóval ne parázz :) ha ráfekszel simán menni fog még az emelt érettségi is 90+ -ra
2013. febr. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!