Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha felvételi...

Mit csináljak, ha felvételi előtt állok és ezekkel a (saját) problémákkal szembesültem?

Figyelt kérdés

A középsuli alatt nem tanultam rendszeresen, következetesen, olyan dolgokkal voltam elfoglalva, amiknek, mint mára kiderült semmi jelentőségük sincsen.. Kb a 11. osztály félévéig nem tudtam megfogalmazni, hogy mi érdekel, csak körvonalazni tudtam és éreztem mi felé húzok jobban. A környezetem miatt csak kilátástalanságot éreztem, amin 15-16 évesen még nem tudtam felülkerekedni, tanulás helyett filmeket, sorozatokat néztem, írtam, utazgattam néha, de mindig másodlagos volt a tanulás.. Egy erősebb középbe járok ami minimum gimnázium szintű. A 11. második felében kezdtem el tanulni, addig 2-es, 3-as voltam, mindig lerontottam ennyire az átlagom szinte minden tantárgyból, hiába kaptam jó jegyeket, ha mellette nem tanultam és jöttek az egyesek is.


A probléma: Már tudom, hogy milyen irányban szeretnék továbbmenni (jog, ami iszonyú sok tanulással jár) , de önismereti problémáim merültek fel, konkrétan az, hogy nem tudom eldönteni, mire vagyok képes a tudás/tananyag elsajátítása terén. Azoknál a tantárgyak amiket a felvételinél néznek, hozom a 4-es szintet úgy, hogy még most sem tanulok igazán.. és ez is a bajom, már elkezdtem tanulni rendszeresen, de még mindig becsúsznak rossz jegyek, mert rengeteg időm elpazarlom, igazából most is azt csinálom(belém rögzült a számítógép előtt ülés, de ez nyilván meg fog változni egyetem alatt). Nagy a motivációm, de bennem van ez a kettősség, mert tudom, hogy nagyon jól érvelek és a jellemfejlődésem fantasztikus lenne, de 1 nap alatt háromszor is véleményt váltok magamban a képességeimet illetően, borotvaélen táncolok és nem tudom melyik oldalra esek. Szerintetek mit csináljak? Ha hosszú távon itthon vagyok ellustulok és nem tudok tanulni, folyamatosan inspirálnom kell önmagam, de nem is a nem tanulás a gond, mert tanulok, hanem a belassulás.. 1 törileckét 1 napig csináltam a téli-szünetben pl. Hogyan sajátítsak el mindent, hogy maximális legyen a siker és közben ne kételkedjek önmagamban?



2013. jan. 8. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:

most erre nem nagyon lehet mit írni. senki nem fog odaállni melléd, hogy igenis tanulj.

a képlet marha egyszerű: ülj le tanulni és amikor elterelődik a figyelmed, akkor jusson eszedbe, hogy most tanulnod kell.

2013. jan. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy próbálsz változtatni, de ez édes kevés. Most lehet lepontozni, de szerintem nem neked való a jog.

Sok kitartás, szorgalom és folyamatos tanulás kell hozzá és nem négyesek hanem ötösök, szerintem csak így lehet.

Válassz a képességeidnek megfelelő szakot.

2013. jan. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ma 11:33


Tényleg? Szóval adjam fel és meg se próbáljak fejlődni? Lehet, hogy a kamaszkorom alatt visszatartottak a fejlődésben (mert ezt éltem meg..), de ez nem azt jelenti, hogy ne érhetném el, amit szeretnék. Meg fogom csinálni, jó döntés volt kiírni ezt a kérdést, mert most-már biztos is lettem benne, akármennyi idő kell hozzá..


"Sok kitartás, szorgalom és folyamatos tanulás kell hozzá és nem négyesek hanem ötösök, szerintem csak így lehet. "


Amit el is tudtam érni, amikor rendesen tanultam és nem zavartak meg ilyen gondolatok.


"Válassz a képességeidnek megfelelő szakot."


Akkor ezt választom. :)

2013. jan. 9. 13:03
 4/5 anonim ***** válasza:

"Amit el is tudtam érni, amikor rendesen tanultam és nem zavartak meg ilyen gondolatok."


és ha megint zavarnak ilyen gondolatok, akkor mit csinálsz majd az egyetemen? jössz megint ide sírni, hogy a csúnya számítógép miatt nem tudsz figyelni?

mostanra nem olyan az egyetemen, hogy csak úgy abba lehet hagyni, mert olyan kedved van (kivéve kulákéknál). kötni fog a hallgatói szerződés ha államira mész, és ha abbahagyod, akkor fizethetsz. és ha nem vagytok elég tehetősek, akkor komoly problémákat fog szülni. nem az lesz a tét, hogy egy tárgyból 4-es leszel vagy 5-ös.


meg persze, ha középsuliba lerontod a jegyed kettesre, akkor szerinted egyetemen nem fogod? ott nem 20%-nál kezdőik a legalja, hanem 50-60%-nál. ami középsuliba a négyes mérce.

2013. jan. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ma 13:23


Csak azt nem értem, miből gondolod, hogy mindezt én nem tudom?


Nem ismered a 14-17 éves korom közötti körülményeimet és nem értheted ezt meg.. De ez az egész nem itt fog eldőlni, szóval mindegy is.

2013. jan. 9. 13:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!