Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik diploma a leghasznosabb...

Melyik diploma a leghasznosabb, legkeresettebb az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt állok, nem tudom, melyiket válasszam. Jó vagyok matekból, de érettségizni fogok biológiából és kémiából is. A nyelvek is mennek - két nyelvvizsgám van. A humán tárgyak nem a kedvenceim, de jól, könnyen tanulom őket.


Mit javasoltok?


1. ipari termék-és formatervező mérnök (BME)

2. molekuláris bionika (PPKE-SE)

3. televíziós műsorkészítő (SZFE)

4. szociológia (ELTE)


2009. aug. 27. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:

mérnök


magyarországon az egyik legkeresettebb

2009. aug. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az első kettő, ebben a sorrendben.
2009. aug. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. -re szavaznék. Ez a gépészmérnöki karon belül egy szak. Jól kell rajzolnod, mert van rajz alkalmassági vizsga. Ha elhelyezkedz, akkor viszont sokat kell majd a gép előtt ülnöd, mert azzal kell majd tervezni.

Mindegyik nagyon külünböző szak, gondold át jól, hogy melyik érdekel

2009. aug. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1.és aztán a 2.egyértelműen.
2009. aug. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szociológiát semmiképp se, azzal nem lehet sok mindent kezdeni. Csak olyat, amit másmilyen diplomával is lehetne.
2009. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) a rajz alkalmassági amúgy nagyon nehéz? mit kell csinálni?
2009. aug. 27. 12:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan, én építészmérnök vagyok és még anno együtt volt az előkészítőnk az ipari termék és formatervezőkkel. Nem teljesen ugyanazok a felvételi faladatok, de a mienket el tudom mondani.

Tehát: Beállított kompozíció lerajzolása A3-as műszaki rajzlapra ceruzával, szabadkézzel. (ebben van általában: kockák, mértani testek, szék, rajzbak, drapéria, növények. Nem feltétlenül mind). Ez a legfontosabb, hogy jól sikerüljön. Ezen kívül van egy olyan feladat, hogy egy alakzatotmeg kell rajzolni (szintén szabadkézzel)a 3 vetületi képe( elöl-felül-oldal nézet) alapján térben.

De nézegesd a kar honlapját, hátha megtudsz többet.

Még annyit, ha úgy döntesz, hogy belevágsz, akkor érdemes előkészítő órára járni, amire ha a nyílt napon jelentkezel, akkor kedvezményes szokott lenni. Ha lelkiismeretesen eljársz és végigveszed a feladatokat, akkor nem lehet gond. :)

Sok sikert a választáshoz és a felvételihez!

2009. aug. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!