Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a legkerese...

Szerintetek melyik a legkeresettebb szak/nektek melyik a legszimpatikusabb?

Figyelt kérdés

Egészségügyben szeretnék tovább tanulni. Nem tudom, hogy melyik szakot válasszam, mert mind érdekel, de nem tudom, hogy melyikkel lehet legkönnyebben elhelyezkedni.

Védőnő, szülésznő, dietetikus, mentőtiszt, gyógytornász.

Előre is köszi a válaszokat!:)


2011. szept. 9. 16:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, meg még a pszichológia is tetszene, de oda nem biztos, hogy felvennének...
2011. szept. 9. 16:34
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Legkeresettebb a programozó, nekem a legszimpatikusabb a villamosmérnök.


Védőnő, szülésznő, dietetikus, mentőtiszt, gyógytornász. -> szarért-hugyért dolgozol, és ráadásul meg sem becsülnek + több mint felében el sem tudsz helyezkedni.

2011. szept. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem nyilván a saját szakom a legszimpatikusabb, én vegyésznek tanulok, és úgy tervezem, hogy valamilyen laborban szeretnék MAJD elhelyezkedni...
2011. szept. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én kereskedelem és marketing szakon tanulok, a jövőben marketing kommunikáció szakirányon szeretnék végezni és egy multinacionális cégnél elhelyezkedni kommunikációs, PR, kreatív,reklám szakember, brand menedzser stb. munkakörben.


Szerintem a te esetedben a legjobban akkor járnál, ha gyógytornász szakra mennél. Itt a diplomás minimál bér mellett számíthatnál hála pénzre is és jobban megbecsülnének. Szülésznőnek ne menj, mert abból nem fogsz tudni megélni, mivel mindent az orvos szakít majd le, hiába végzed majd te a munka nagy részét. A mentőtiszteket sem néznek sokba, ill. a munka körülmények sem a legjobbak lennének. A dietetikus szak pedig nekem egy kicsit "humbuk szaknak" tűnik, de nem sokat tudok erről a szakról, sem pedig szakmáról.

2011. szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hmm... én egészségügyi turizmus szervezőn vagyok, de fogalmam sincs mennyire lehet vele elhelyezkedni, mivel még nagyon új szak, és akik először kezdték, azok is ebben az évben fognak csak végezni. egész érdekes, legalábbis így az elején...

úgy voltam vele, hogy a gazdasági és mérnök szakokhoz hülye vagyok, bölcsészként nem tudok elhelyezkedni, ezért maradt az egészségügy mentőövként.

nekem a pszichológia volt a nagy álmom, de hála orbán bácsi politikájának, sikeresen lecsúsztam róla... most majd újra megpróbálom, de tény hogy nagyon nehéz bejutni, én is ábrándokat kergettem amikor azt hittem, hogy egy közép nyelvvizsgával és k.rajó középszinttűkkel bejutok... Mostmár tudom, hogy minimum két nyelvvizsga + egy emelt érettségi, enélkül tényleg esélyed sincs... :(

2011. szept. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!