Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főiskolán való oktatáshoz nem...

Főiskolán való oktatáshoz nem egyetemi oklevél szükséges?

Figyelt kérdés

Valaki tudna erre esetleg jogszabályt is? mert én úgy tudom, hogy már gimiben is kötelező az egyetemi végzettség, nemhogy főiskolán, na ehhez képest érdekles dolgokat tudtam meg, hogy ki kinek a kije alapján megy az egész ...

Csak szeretnék vele tisztában lenni, ezért külön megköszönnék valami rendeletet vagy akármit, ami ezt szabályozza. kösz!



2013. jan. 3. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Azért kíváncsi volnék, mit tudtál meg...


Ahhoz, hogy főiskolán oktasson az ember, diploma kell, de pozíciótól függ, hogy hivatalosan mi is szükséges. Óraadóként pl. nem szükséges mindig doktori cím stb.

2013. jan. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

áhh az nagyon durva, amit megtudtam, de igazából már nem lepődök meg annyira, mert korábban is tudtam ilyen érdekes oktatói állásokról ... de hát ez magyarország ugye.

jaj ne viccelj, szó nincs PhD-ról, épp ez a kérdésem, hogy még egyetemi oklevele sincs az illetőnek, sima főiskolaija van (régi rendszer szerinti főiskola), és aztán most ezzel "okítja" a népet, és a még durvább, hogy a nála sokkal kvalifikáltabb emberkéket csak az összeköttetései révén egyszerűen ellehetetleníti. Undorító na.

2013. jan. 3. 21:49
 3/12 anonim ***** válasza:
Szóval diplomája van. Ha megvan a kvalitása, a tanszék megbízik benne, hogy felfogadja, akkor bizonyos megkötésekkel taníthat. A személyiségbeli problémák ettől függetlenek.
2013. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is van ismerősöm, aki Msc elején jár, de felkérték, hogy tanítson. Mi ebben az annyira furcsa?
2013. jan. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
pl bme-n is tanítanak msc-s hallgatók alsóbb évfolyamosakat. nyilván nem mindegyik, hanem akinek olyan a tanulmányi eredménye és vszinű megy tovább phd-re. nincs ebben fura
2013. jan. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

na kérlek, ő nem megy sehova :)

na az is más, ha egyetem végzőseként az alsósokat tanítja, mert már akkor igen valószínű, hogy úgyis marad ...


Mindegy, most hosszú lenne itt a történet, na de ha jogszabályilag gimiben való tanításhoz is egyetemi végzettség kell, akkor azért mertem feltételezni, hogy főiskolához is. Ezért szerettem volna valami jogszabályt.

2013. jan. 3. 23:15
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó, látszik, hogy nem bírod a fószert, ezért most ármánykodsz mögötte. De mondok egy példát: Szabó György gyógynövényszakértő hivatalosan kereskedői szakmát tanult, egyébként minden a nagymamájától tanult. Mégis hívják egyetemek, hogy előadásokat tartson gyógynövényekről.

Az pedig, hogy gimnáziumi tanításhoz kell egyetemi diploma, hülye párhuzam, hiszen oda nem akármilyen diploma kell, hanem tanári diploma. Az viszont a felsőoktatásban való tanításhoz egyáltalán nem szükséges. Ott csak azt nézik, tud-e annyit az ember, hogy megtartson egy órát, átadjon valami tudást. Az pedig sokszor független a képesítéstől (nem egy docenst ismerek, akinek nem kicsit hiányos a tudása).

Ráadásul Te is elismered, hogy tartanak órát felsősök. Akkor egy főiskolai végzettségű miért ne? Mégis mi kellene, hogy lenyugodj?

2013. jan. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

de nincs ilyen jogszabály, pont ezt akarjuk megértetni veled. tudás kell leginkább.

ha felsősök tanítanak alsósokat az is azért van, mert adott tárgyból a tudásuk megfelelő az oktatáshoz. és mivel a felsősöknek még nincs meg a mesterdiplomájuk (sőt akár az alapdiplomájuk sem), ezért ha lenne ilyen jogszabály nem taníthatnának. az h később meglesz nekik semmit nem ér, mivel egy fiatal sem vehet alkoholt azért mert "hamarosan betölti a 18-at".

2013. jan. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

főleg 7-esnek:


"Az viszont a felsőoktatásban való tanításhoz egyáltalán nem szükséges. Ott csak azt nézik, tud-e annyit az ember, hogy megtartson egy órát, átadjon valami tudást. Az pedig sokszor független a képesítéstől (nem egy docenst ismerek, akinek nem kicsit hiányos a tudása). "


---hé azért ez durva! tehát azt mondod, hogy a gimibe magasabb végzettséget írnak elő jogszabályilag, mint egy felsőoktatási intézménybe ... aha logikus. Nézd, annyira külsős azért nem vagyok, tehát tudom, hogy pl egy egyetemi docensi kinevezéshez éppen milyen feltételek kellenek és stb stb, csak főiskola esetében nem vagyok tisztában a dologgal, és mertem remélni, esetleg valaki tudja.

A meghívott előadót megint ne keverjük ide, az más tészta.

Egyébként igazad van, tényleg nem bírom a fószert, és kifejezetten idegesít, hogy a nagy semmi tudásával és a nagy semmi végzettségével, csakis pár összeköttetése révén akar oktatni olykor akár 4 diplomás embereket is, és finoman szólva körberöhögik, csak hát sokat nem tudnak tenni ellene.


Ez most olyan dolog, hogy én is jártam anno egy szakosítóra, az volt nekem már a többedik egyetemi oklevelem, és akkor a szakdolgozatot kiadták bírálatra egy szerzetesnek, akinek viszont egy sima főiskolája van,. és egyáltalán azt se értettem, hogy került hozzá a szakdolgozat, na aztán ezek után vicces volt tőle "tudományos megállapításokat" olvasni a bírálatban (persze gyorsan elhallgattak, amint ezt feszegetni kezdtük ...). De hát akkor még ezen úgy mosolyogtunk, most viszont ez így ebben a formában idegesítő.


Úgyhogy ha egyszer közoktatásban ez jogszabályilag meghatározott, akkor felsőoktatásra is szeretnék látni továbbra is egy jogszabályt, kell lennie.

2013. jan. 4. 16:23
 10/12 anonim ***** válasza:

"tehát azt mondod, hogy a gimibe magasabb végzettséget írnak elő jogszabályilag, mint egy felsőoktatási intézménybe ... aha logikus."


- Látom, még mindig nem jutottál el oda, hogy megértsd: összemérhetetlen dolgokat hasonlítasz össze. Te egy iskolát hasonlítasz össze egy egyetemmel. Nem érted, hogy itt nem egyszerű szintbeli különbségről van szó, hanem minőségbeli különbségről, és mást néznek, kevésbé a papír számít, és bizonyos szabadság adott a főiskolák, egyetemek számára? Nincs olyan jogszabály, amely kizárná.

Én nem tudom, hogy halmoztad eddig a diplomákat, ha ezt nem érted meg. De annyi diploma mellé végezd el a jogász szakot is, hátha kielégítő választ találsz a kérdésedre, mert ez így nagy gyerekes viselkedés.

2013. jan. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!