Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bokatörés után mikor mehetek...

Bokatörés után mikor mehetek iskolába és kaphatok felmentést testnevelés alól? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Mivel lakóhelyemről az iskolába vonattal járok, mind a két állomáson utasvédelemből aluljáró van kiépítve.


Sajnos azonban 1,5 héttel ezelőtt befelé menet rosszul (mármint a lépcső külső szélére) léptem, aminek a következménye sajnos külsö bokatörés és részleges szalagszakadás lett.


F/17



2012. dec. 21. 20:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ma vették le a fekvőgipszet. 5 hétre járógipszet kaptam.
2012. dec. 21. 21:10
 2/11 anonim ***** válasza:
ez eddig oké, de a fenti kérdésekre az orvosnak kell elmondani a választ. (mert gondolom valaki begipszeltette a lábad).
2012. dec. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 MZKarcsi1998 válasza:

A bátyám (16) kb. egy évvel ezelőtt járt hasonlóan mint Beni.


Ő és a barátai azzal szórakoztak, hogy ki mer minél több lépcső magasságból leugrani. Kb. 6 lépcső magasságból ugrott le a bátyám de pechesen "fogott" talajt és bal bokája eltört valamint teljesen elszakadtak a boka külső szalagjai.


1 hónap fekvőgipsz további 1,5 hónap járógipsz és egész éves felmentés testnevelés alól, de SZTK-s gyógytesire járt kb. 2 hónapig.

Még mindig sokszor panaszkodik, hogy fáj a bokája (főleg ha megerőlteti) valamint sokkal sérülékenyebb a bal bokája a jobbnál.

2012. dec. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

MZKarcsi1998!


Köszönöm a tapasztalatokat!


De miből derül ki, hogy sérülékenyebb a (korábban) sérült bokája?


("valamint sokkal sérülékenyebb a bal bokája a jobbnál.")

2012. dec. 24. 21:46
 5/11 MZKarcsi1998 válasza:

Egy felől abból derült ki, hogy ezt a felvilágosítást adta a kezelőorvosa, Másrészről nem kb. 1 hónapja egy járdáról történő lelépésnél rosszul lépett és egyből kificamodott neki a bokája olyannyira, hogy két napig alig bírt ráállni!


Szóval tapasztalat is van - nem csak orvosi figyelmeztetés!

2012. dec. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 KJánosS19910514 válasza:

Nekem 2009. májusában (2008/2009-es tanév) volt egy súlyos bokatörésem.


Külső- és belső bokatörést szenvedtem miután fáramászásnál letört alattam az egyik ág és a "talajfogásom" sem volt túlságosan szerencsés, hiszen a jobb bokám csúnyán aláfordult. Már az első pillanatban éreztem, hogy nagy a baj. Nem tudtam ráállni sem. Rögtön elkezdett feldagadni.


Mentőt hívtak hozzám. A mentőápoló miután meglátta a bokámat jelezte, hogy nagyon nagy eséllyel eltört. Sajnos a kórházi vizsgálatokon kiderült, hogy kettős (Kül- és bel)bokatörést szenvedtem.


1,5 hónap fekvőgipsz, 1,5 hónap járógipsz, 2 hónap gyógytorna. Az új (2009/2010) tanévben először részleges felmentést (2009. november 30-ig) kaptam, mivel SZTK-s gyógytornára kellett járnom. Később megkaptam egész tanévre. (Pedig nem is kértem. Szóval a doki döntése volt.)

2013. jan. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves János (utolsó)!


Melyik bokád volt eltörve?


Neked voltak-e negatív tapasztalataid azóta mióta "rendbe" jött a bokád? (Érzékenyebbé vált-e a sérült bokád?)

2013. jan. 1. 20:13
 8/11 KJánosS19910514 válasza:

A jobb bokám volt eltörve.


Sajnos elég sűrűn érzem az úgy mond utóhatását a sérülésemnek, hiszen az időjárás változásoknál is szokott fájni, de már jó pár alkalommal jártam úgy, hogy egy-egy rossz lépés után akár napokig nem bírtam föl kelni.


A legutolsó (és az egyik legkellemetlenebb) karácsony előtt volt, amikor egy bevásárló központba (az ünnepek előtti utolsó nagy bevásárlásnál) rosszul léptem le a lépcsőről és aláfordult a jobb bokám, ami következtében alig bírtam utána ráállni. (Még jó, hogy nem csak ketten voltunk édesanyámmal.)

2013. jan. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Nekem február közepén (14.) tört el sípcsontom.


1 hónapig (márc. 18.) fekvőgipszben voltam.

Utána járógipszet kaptam, ami jelenleg is a lábamon van.

Jövőhét pénteken (ápr. 19.) lesz újabb kontroll.


A járógipsz feltételekor a kezelőorvosom azt mondta, hogy fokozatosan (rövid időszakokra) teljes testsúlyommal is ráállhatok a sérült lábamra. (Azaz fokozatosan "tegyem le" a mankót.)


F/14



Mi van a bokáddal?

2013. ápr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hál' Istennek már 4 hét után (jan. 18.) levették a járógipszet is. Viszont még 2 hétig (febr. 1.) bokarögzítőt kellett hordjak.


Teljes felmentést kaptam tesi alól a teljes tanévre.


(Egyébként a sérülésem dec. 10-én történt)

2013. ápr. 13. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!