Aki ismeri az SZTE-ÁOK-n az első félév követelményeit és pontozását, megteszi hogy elemzi nekem az alábbi táblázatot?
Mennyi ez alapján a reális esélye hogy a HUMUAAO.SZE kódú tanuló nem fog megbukni? (sejtbiológia és molekuláris genetika tárgyból)
Illetve mik azok a szakok amik "szűrni" szoktak, amin sok a bukás első évben?????
Nem szakokkal szoktak szűrni, hanem a szakon szoktak szűrni tárgyakkal.
Amivel mindig mindenhol szórnak orvosin az első egy-két évben az az anatómia és az élettan.
Igen, elírtam, elnézést! :)
Valaki esetleg tudja, hogy Szegeden hány százalékos a bukási arány első évben?
Ohh, látom Boldogkői még mindig szereti a bonyolult pontozgatást:D
Minden oda van írva egyébként. Az első oszlopban az, hogy hány pontot ért el a vizsgán (szerintem 100 pontos a vizsga).
A második oszlopban az, hogy a vizsga alapján hanyast kap(na) az illető.
Aztán a tanár ad bónuszpontot arra, hogy ki hány előadáson vett részt, és ez alapján ahogy elnézem max. 8 bónuszpontot ad.
Aztán az óra előtt kiosztanak egy ilyen kis 3 pontos tesztet, amit az órán elhangozottak alapján kell kitölteni és a végén leadni. Legalábbis nekünk ilyen volt. Az ez alapján kapott pontok vannak a 4. oszlopban, az 5.-ben pedig az előző két oszlop van összesítve.
A 6. oszlopban az látható, hogy hány bónuszpontot kap az illető az órai részvétel és a kis tesztmegoldások (azaz az 5. oszlopban szereplő pontszám) alapján. Hogy pontosan hány pontra mennyi bónuszpont jár, azt nem tudom.
A következő oszlopban az látszik, ha vki nagyon aktív volt a gyakon, és a gyakvezető úgy értékelte, hogy emiatt pluszpontban részesül.
A 7.-ben ugyanez szerintem az előadás alapján (azaz a tanár előadásokon tett fel kérdést, és ha vki jól válaszolt, kaphatott pluszpontot).
A következő (DEMO eredmények alapján) az évközi eredmény alapján adott pluszpontok vannak.
A mol.biosz alapja egy másik, az intézet által meghirdetett kurzus, azt szerintem csak azért rakták ide, hogy ne kelljen másik táblázatot csinálni.
Az SZTE-n azokat a szombati napokat, amik munkanapok lennének (mert előtte vmilyen ünnep miatt szünet volt), azt kiadják szünetnek, tehát szombaton nem kell bemenni. Viszont gondolom a szünet pont olyan napra esett, mikor volt biosz előadás, így a tanár azért, hogy le tudja adni az anyagot, szombaton megtartotta az előadást (gondolom). Ha vki erre bement, akkor kapott azért pluszpontot.
A DEMO eredmények alapján kötelességek oszlopban az van, hogy a demók alapján kell még vmit tenni a diáknak. Pl. ha mindkettő szarul sikerült neki, akkor extra kérdést kap a vizsgán.
Gyakorlati hiányzások alapján kötelezettségek ugyanez a gyakkal.
Utána van egy összesítés, és az összesítés alapján egy jegy.
A szürke demós oszlopokban az évközi számonkérések eredménye van.
És utána még egy oszlop annak, akinek a demói nagyon jól sikerültek, annak kicsit felkerekítik a vizsgáját, és ott van a végleges jegye.
Nyilván akinek az első oszlopban a vizsgánál nincsen pontszám, az még nem is írta meg a vizsgáját.
Pl. ez a HUMUAAO.sze se.
Annyi látszik, hogy van egy plusz kérdése, és 2 pluszpontja. Azaz ha legalább kettesre megírja a vizsgát (vagyis a 2 pluszponttal meglesz a kettese a vizsgán), akkor nem fog megbukni.
Igazából a vizsga jegy az alap, csak a tanár megpróbálja azzal ösztönözni a diákokat, hogy az óralátogatásért, aktívkodásért, jól sikerült demóért pluszpontot ad.
Igazából ha nem csinál vki egész évben semmit, de a vizsgát ötösre írja, akkor is megkaphatja az ötöst, csak nyilván nehezebb elérni.
De miért voltál erre kíváncsi?:DDD
Első évben nem nagyon szoktak az szoté-n csúszni az emberek. Aki csúszik, az ált. az anattal vagy a kémiával, ritkábban a fizikával vagy a biosszal.
De első évben tényleg nem sokan.
Második évben szórnak az anatómiával leginkább, és a bikémmel meg az élettannal.
Harmadévben meg vagy a maradék évfolyam 40%-át megbuktatják patoszon vagy kóron:D Mikróval ritkán szadiznak:)
Sziasztok!
3. válaszoló, köszi a választ, nekem is hasznos volt. :) Tudom, hogy nem illik ide a kérdés, de ti hogyan tanuljátok/tanultátok az anatómiát, milyen módszerrel?
Köszi! :)
Én már sehogy, másfél éve leszigorlatoztam belőle:D
Egyébként anno csináltam hozzá egy rakás rajzot, aztán vhogy megtanultam. Spéci módszerem nem volt hozzá.
Jó Neked! Gratulálok! :)
Köszi a választ!
Én SOTE-s vagyos:)
Az anatban a közhiedelemmel ellentétben rengeteg a logika. Ráadásul sokszor nagyon logikus a nómenklatúra, és egy kis latin tudással könnyen ki lehet következtetni a neveket. Én például tegnap vizsgáztam, és olyan képleteket is kérdeztek, amelyekről még nem is hallottam, de egy csomót sikerült (helyesen) kiimprovizálnom :D
Az egyes izomcsoportok eredésében/tapdásában is meg lehet találni a lodzsikot, a funkciókról nem is beszélve. mondjuk zsigertan nekem még nem volt, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni:)
Egyébként SZOTE-s hallgatók, tényleg igaz, hogy ti az anatos tárgyakat (anatómia, szövettan, embriológia, sejbiológia) nem egy napon csináljátok meg? :O Meg mintha olyasmit is hallottam volna, hogy nálatok első évben a koponya nem is vizsgaanyag :O
Szia!
Köszi az ötletet, és gratulálok a vizsgádhoz! :)
Hát, én még csak elsős vagyok, így nem nagyon tudok biztosat mondani. A sejtbiosz meg az anat vizsgám az külön volt, a koponyát nem tudom. Van egy felsőbb éves ismerősöm, neki külön volt az anat és a szövettan vizsgája. A többit nem tudom, bocsi. :/
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!