Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakirányválasztási dilemma -...

Szakirányválasztási dilemma - Melyiket válasszam? Településmérnök vagy szerkezetépítő mérnök?

Figyelt kérdés
A Debreceni Egyetemen tanulok építőmérnöki szakon, és hamarosan szakirányt kell választanunk (település és szerkezet-).Tanácsot szeretnék kérni olyan emberektől, akik az építőiparban dolgoznak, hogy melyik szakiránnyal járnék jobban a jövőt illetően. Szívesen foglalkoznék felújításokkal, illetve érdekelnek még a különböző energiatudatos és "zöld" megoldások az építészetben.A település szakirány nem áll közel hozzám, viszont a szerkezetes szakiránnyal pedig a mechanika miatt sokat küzdök (eddig sikeresen vettem az akadályokat,de úgy érzem,a statikusi pálya nem nekem való). Igazából arra lennék kíváncsi,hogy pályakezdőként - és utána - melyik szakiránnyal nagyobb az elhelyezkedés lehetősége, milyen fizetésre lehet számítani, milyen maga a munka, milyen feladatok elvégzésére vehetnek fel, vagy külföldön megéri-e vele próbálkozni. Nyilván az építőipar nagyon bizonytalan helyzetben van, de én meg végképp nem tudom átlátni a dolgot. Akiket kérdeztem, mindenki szubjektíven alkotott véleményt, attól függően,hogy éppen hol - vagy hol nem - dolgozik. Hallottam már rémtörténeteket minimálbér alatti fizetésről, és ennek épp az ellenkezőjéről is.Sajnálom, hogy csak ez a két választási lehetőségünk van,de ha lehet, megpróbálnám kihozni belőle a legtöbbet. Megéri-e vért izzadni a vasbetonos, acélos tárgyakkal a magasépítő szakirányon, vagy inkább válasszam azt, amelyik kevésbé szimpatikus, de valamilyen szinten talán könnyebben elvégezhető?
2012. dec. 10. 17:07
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!