Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem tudok dönteni!...

Egyszerűen nem tudok dönteni! Véleményekre lenne szükségem! Segítsééég! Valaki?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy geológusnak tanulok középiskolában, de emellett még nagyon érdekel a biológia és a környezetvédelem is. Nem tudom merre tovább, hova felvételizzek majd. Valami olyan szakma kellene, ahol ez a három együtt van. Egyiket sem akarom abbahagyni. Ezen rágom magam már egy ideje. Kérlek segítsetek!!!

2012. dec. 1. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
akkor legyél ilyen szakos tanár és még beszélhetsz is róla egész életedben
2012. dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
az nem akarok lenni, de köszönöm az eddigi választ :) ment a zöldkéz
2012. dec. 2. 07:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Biológia szak? Ha van benned kitartás, eljutsz MSc-ig vagy esetleg doktori fokozatig, úgy már állítólag lehet érvényesülni. Állítólag viszont nyüzsögni kell az egyetemi évek alatt is, publikálni, miegymás.


Nem ismerem ezt a szakot, csak hallottam róla.

De itt lenne TALÁN egy pici geológia, de ami biztos, tudnál környezetvédelemmel kapcsolatosan dolgozni.

2012. dec. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi neked is :) ez tetszik :D bár az orvosi sose vonzott...
2012. dec. 2. 10:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Orvosiról nem beszéltem. :)

Biológia doktori fokozatról, ha ez téveszt meg. :)

2012. dec. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja értem. Ez megtévesztett bocsi :) Még jöhetnek ötletek! :)
2012. dec. 2. 17:15
 7/9 anonim ***** válasza:

geológia, biológia, környezetvédelem együtt? Ötletem sincs...Geo-Bio az a baj, hogy nem tudom milyen szakon van ez együtt...Máshogy párosíthatod őket de ez a 3 konkrét szakban nincs együtt.

Hagyd a biológiát és akkor sok lehetőséged lesz!

2012. dec. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha hagyom a biológiát akkor milyen lehetsőségeim lesznek? És hogyan tudnám őket párostítani?
2012. dec. 3. 14:47
 9/9 anonim válasza:

hogyha tanulsz tovább geológiát akkor mehetsz őslénykutatónak mert paleontológus oktatás jelenleg nincs Magyarországon. Akik ezzel foglalkoznak azok geológusból és biológusból kerültek ki. Tehát a menet úgy van, hogy kell egy érettségi, biológiából vagy földrajzból (nem kötelező az emelt szint). Aztán jelentkezel egy olyan egyetemre, ahol van vagy biológia vagy földtudományi szak.

Az alap képzés, más néven BSc 3 éves, ez alatt szakirányt is kell választanod, biológián belül az ökológiát vagy zoológiát ajánlom, földtudományin pedig a geológiát. Ha végeztél a BSc vel, jelentkezni kell mesterképzésre, vagyis MSc-re. Általában ugyan arra a szakra, amit az alapképzésen is elvégeztél. Ez 2 év.

Mind az alap, mind a mester képzésen kell kutatásokat és szakdolgozatot/diplomamunkát készìteni, illetve a TDK vagy OTDK pályázat is előny, de ez nem kötelező. Na általában ezen kutatások szabják meg, hogy később mihez fogsz "érteni" tehát befolyásolja a jövőd. Įgy azt ajánlom, hogy válassz ilyen témájú kutatást. De ez sem mindig van ìgy

Ha meg van a mester diploma utána mehetsz phd-zni, vagyis doktorit csinálni, ami alatt legalább 2 tudományos cikket kell megìrnod, és befejezni a saját kutatásod

De a doktori elvégzése nélkül is tudsz kutatni


remélem nem késett a válsz

2017. nov. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!