Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet hülyén fog hangzani de...

Lehet hülyén fog hangzani de nem értem egyáltalán az öszevonást többi lent nagyon kéne a segitség!?

Figyelt kérdés
Naszoval azlenne a gondom hogy nemvoltam a suliban és a tanár nem hajlando elmagyarázni h kell + szüleim sem fiatalok már szoval nem tudnak egiteni nekem nem értem az egészet ha valaki elmagyarazná hogy kell azt nagyon megköszönném!?

2012. dec. 1. 10:41
 1/4 anonim válasza:
milyen összevonás? törtek? írj konkrétabbat!
2012. dec. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen törtek,tizedes törtek 6. os anyag :)

De léci ne linket agy hanem olyan könyen magyarázd el :)

2012. dec. 2. 15:23
 3/4 anonim válasza:

ha két különböző nevezőjű törtet össze akarsz adni, ill kivonni, akk. meg kell keresned a nevezők legkisebb közös többszörösét: az lesz a közös nevező. A számlálókat pedig annyival kell szorozni, ahányszor az adott számlálóhoz tartozó nevező megvan a legkisebb közös többszörösben


pl.: 1/3 + 1/4 = 4/12 + 3/12 = 7/12

2012. dec. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

tizedes és egyszerű törtek átváltása sem nehéz:

egyszerűből tizedest úgy csinálsz, h bepötyögöd számológépbe pl.: 1/4 = 1:4 = 0,25

tizedesből úgy csinálsz egyszerűt:

0,13 (nulla egész tizenhárom század)= 13/100

ha kimondod benne van a nevében is-->tizenhárom SZÁZAD, tehát13-at kell osztani 100-zal

ha egész is van benne akkor hozzáadsz annyit

pl.: 1,154 (egy egész százötvennégy ezred)= 154/1000 + 1000/1000 = 1154/1000 és ezt még lehet egyszerűsíteni

2012. dec. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!