Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lektorálásért mennyi pénzt...

Lektorálásért mennyi pénzt lehet/kell kérni? Ki foglalkozott már ilyesmivel?

Figyelt kérdés
Nemrég kértek fel rá, de nem ismerem az árakat ilyen téren... Segítene valaki?

2012. nov. 26. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Témától, nyelvtől és a te végzettségedtől + tapasztalatodtól függ.
2012. nov. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Magyar nyelv és irodalom szakot végeztem egyetemi éveim alatt, de ilyen jellegű munkám még nem volt. Egy ismerősöm kért fel rá, és azt mondta, gondolkodjak áron is, hisz tudja, hogy ez nem olcsó mulatság azért. Teológiából doktorál az illető.. természetesen magyar nyelven.
2012. nov. 26. 23:03
 3/4 A kérdező kommentje:
Állítása szerint elég sok javítani valóm lesz az írásával, ami több száz oldal terjedelmű.
2012. nov. 26. 23:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint a lektorálás felülbírálást és véleményezést jelent, amihez nélkülözhetetlen az adott témakör ismerete. Tehát te nem lektorálhatsz egy teológia dolgozatot, kivéve ha te is teológiát végeztél.

Amire a barátod gondolt az valami átnézést vagy helyesírási / fogalmazásbeli ellenőrzés lehet, hívjuk bárhogy is, ám nem lektorálás.

Mindenesetre én úgy csinálnám a helyedben hogy előbb megtudnám pontosan hány oldal, megnézném hogy én egy oldalt mennyi idő alatt olvasok el és javítok ki, ebből kijön hány órát kell vele dolgoznod, és utána felszoroznám mondjuk 1000-2000 forintos órabérrel, ahogy te gondolod.

2012. nov. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!