Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kötelező a szalagavató, de én...

Kötelező a szalagavató, de én nem akarom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A sulimba kötelező, de én nem akarok. Giccses ruha, meg táncikálás, osztálytánc... Utálom a felhajtást, nem akarom ezt az egészet.

Jövőre lesz, de már most stresszelek miatta. Én nem vagyok ilyen lány, hogy beöltözzek 1 estére, meg szépen megcsinált haj, blablabla. Utálom.


Mit tegyek?


2012. nov. 22. 18:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
Ha a házirend szerint kötelező, akkor kötelező. Ha odajársz, be kell tartanod a házirendet.
2012. nov. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Figyi nálunk az egyenruha matróz blúz volt: megtűztek aztán utána már mehetsz is haza. A tűző része a kötelező, a bál nem.

Nálunk osztálytáncon 6 ember nem lépett fel, mert nem akartak. Ennyi. Bálozni sem kell, ha nem akar az ember. Megnézed a műsort, utána koccintasz az of-vel aztán mehetsz haza.

2012. nov. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De az egészen kötelező ott lenni. Kötelező a tánc is, minden!
2012. nov. 22. 19:18
 4/15 anonim ***** válasza:
19%
Ez olyan tipikus. Idejönnek a majdnem felnőtt középiskolások nyavajogni, ahelyett, hogy az osztályfőnökkel beszélnék meg a dolgot.
2012. nov. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Milyen kár, hogy már próbáltam beszélni vele.


Attól, hogy kiírok egy kérdést, még nem ez volt az első, amit tettem ezügyben.

2012. nov. 22. 20:43
 6/15 anonim ***** válasza:
10%

Jaj, nagyon kár...


Csak tudod, korántsem mellékes, hogy ha leírod, mit is mondott ő. Vagy szerinted ezt teljesen felesleges tudnunk, ha valami konstruktív tabácsot akarunk adni? Az első válaszomra sem reagáltál semmit, illetve nem derült ki, mi alapján, ki szerint is kötelező.

2012. nov. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Mi alapján? Honnan tudjam? Kötelező és kész. Az osztályfőnökünk meg akkora felhajtást akar csinálni belőle, ettől még jobban irtózok a szalagavatótól.

Az igazgató meg azt mondta, hogy hallgassak az ofőre, milyen jó buli lesz, stb.

2012. nov. 22. 21:57
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Mi alapján? Pl. mert az osztályfőnök azt mondja. Ha ennyit írtál volna, már okosabb lettem volna.
2012. nov. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%

De most komolyan... megtűznek aztán eltűnsz a tömegben. Vagy el sem mész, max 1 hét múlva kérsz egy szalagot, hogy elhagytad. Mégis mit kaphatsz érte? Osztályfőnökit? Ó akkor csak 3-4 lesz a magatartásod, amit nem néznek sehol. Vagy mondd azt, hogy rosszul vagy és el is van intézve. Nem hiszem el, hogy a mai 17 évesek ennyire hülyék lennének.


Amúgy a szalagavató tényleg jó buli, én élveztem annak idején. De ha téged nem villanyoz fel.. hát istenem, akkor lépj le.

2012. nov. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy kötelező. A tankötelesség kötelező 16 éves korodig, más nem. Az más dolog, hogy az osztályfőnököd túlképzeli a hatáskörét. Amúgy legyél már egy kicsit talpraesettebb ebben a korban...nem akarsz akkor nem mész el, ennyi. Azt mondod 40 fokos lázad volt, semmit nem tehetnek ellene.

Nekem is volt olyan például, hogy tanár berakott plusz órát órarenden kívül, mert hogy azon kötelező ott lenni. Soha nem voltam ott rajta, semmi következménye nem volt. Volt olyan is, hogy minden évben be kellett fizetni X forintot az iskolakasszába bizonyos költségekre, de miután láttam, hogy nem igazán arra költik, mint amire mondják a többi évben már nem vittem be. Mindig mondták, hogy ez lesz meg az lesz, de nem érdekelt...tudtam jól, hogy államilag támogatott iskolában jogilag nem tehetik meg, hogy bármiféle tevékenységre pénzt kérjenek kötelező jelleggel.

Nem kell mindent olyan komolyan venni. Találj megoldást.

2012. nov. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!