Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémiából vettünk egy új...

Kémiából vettünk egy új anyagot, és teljesen össze vagyok zavarodva, nem értem, hogy hogy kell! Help légyszi?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, 8.-os,4-es kémiából.

ma vettünk egy új anyagot, amiben ilyesmi példák vannak:

NH3+O2=NO+H2O


és sajnos nem tudom,hogy hogy kell kiszámolni,tankönyvben nincs benne, füzetből nem tudok rájönni, kérlek segítsetek,a házit is meg kellene csinálnom holnapra,de nem tudom :/


Például ezt elmagyarázná valaki,hogy hogy kell?

AgNO3+NaCl


Az értelmes válaszokat előre is koszi :)



2012. nov. 20. 16:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen számolásra gondolsz? Egyenletrendezésre? Szerintem nektek még csak ki kell logikázni. 4NH3 + 5 O2 = 4 NO + 6 H2O

Össze kell számolni, hogy mind a két oldalon megegyezzenek a molszámok. 4 N bal oldalon is jobb oldalon is. A H: 4x3 =12 jobb oldalon pedig 6x2=12. A lényeg egyezzen meg a két oldal.

AgNO3 + NaCl = AgCl + NaNO3

Az AgCl csapadék, ez fontos.

2012. nov. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi a választ, sajnos ma irtunk belőle,és 3-as let,pedig volt eddig 3db 5-ösöm,és most lerontom egy 3-assal :/

azért köszi a válaszod

2012. nov. 23. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!