Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A főiskolák kollégiumaiban...

A főiskolák kollégiumaiban milyenek az éjszakák?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy hallottam már a bulikról meg az ivászatról. És nem vagyok stréber, viszont a kialvatlanság a legnagyobb ellenségem, és hétköznap próbálom mellőzni a csapongást az életemből. Így megéri megpróbálni a kolit, vagy tegyek le róla, mert 11 körül még szóba sem jön az alvás? És még valami. Nem szeretem felhalmozni a tanulni valót, tehát a vizsgaidőszakon kívül is biztos lenne elég dolgom, tehát hogy működik ez ott? Hogy tudják azt sokan megoldani, hogy buliznak, de még is tanulnak?

2012. nov. 17. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Függ a kolitól is. Nálunk vannak "rendesebb" kolik, ahol kevesebben vannak, nehezebb is bejutni, mert több pont kell, de vannak olyanok is, ahova szinte mindenki bekerül és baromi sokan vannak. Na ez aztán az igazi bulis koli..éjjel-nappal megy a buli kb. De hozzá lehet ahhoz is szokni. A bulizást meg simán össze lehet egyeztetni a tanulással pl. most kicsit lazább félévem van, tehát 2-3X megyek egy héten bulizni, egyébként csak havonta 1 tudtam eljutni, de most nappal tanulok, este bulizok
2012. nov. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk szörnyű... Olyanok a szobák h a legkisebb zajt is hallani a folyosóról. Egyet gondolnak, elkezdik du. nyomatni a zenét max hangerőn, vagy épp hajnali 3kor, amikor eszükbe jut. Nem tudok ott tanulni, úgyhogy amikor tudok akkor az egyetemen tanulok, vagy hazajárok.
2012. nov. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Addig oké, hogy délután van idő a tanulásra, csak ha én este nem alszok, akkor nekem a délután k.o. A mi társaságunk elég nagy partyarcokból áll, de az, hogy egy héten 2-3 buli van.. o.O az nem semmi. Mennyire megy könnyen a kiiratkozás? Mert valószínűleg meg fogom próbálni, de ha túl nagy procedúra övezi a kiiratkozást, akkor nem biztos, hogy megéri.
2012. nov. 17. 13:47
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Kiiratkozni akkor iratkozol, amikor akarsz, legfeljebb az éppen esedékes csekket még kifizettetik veled.
2012. nov. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

hát aludni nem nagyon lehet. tanulni meg kb egyáltalán nem. főleg az elején. aztán 1-2 hónap múlva már kicsit visszaáll a bulizás, a második félévre meg már néha aludni is tudsz. addigra a legnagyobb party arcok már úgyis kihullottak. persze következő szeptemberbe jön az új generáció. :-D

én is koleszosként kezdtem, sajnos én is túl sokat iszogattam, el is b*sztam az első évemet. újrafelvételiztem másik egyetemre, de oda már alapból saját kecóba költöztem. ez most jól megy, mostanra már végzős vagyok.

2012. nov. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
igen, egy héten 2-3, de van hogy minden nap megyek vhova ha nem ZH-zok, mert miért ne? Nem koliban lakok, albérletes vagyok, de ha koliban laknénk, akkor meg minden nap buliznék
2012. nov. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És milyen tanuló vagy?
2012. nov. 17. 22:33
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
jó, pedig az egyik legnehezebb szakra járok, de a profik össze tudják egyeztetni a tanulást, a bulizást, a barátokat, a családod ésatöbbit. Hiába pontoz le a sok bölcsész agyú, ők biztos kibuktad xD
2012. nov. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kicsit diszkriminatív és szarkasztikus volt ez az utolsó mondat, de akkor neked mázlid van, hogy ilyen rugalmas vagy. Nem mindenkinek megy ez így, függetlenül attól, hogy bölcsészetet tanul-e, vagy sem. Köszi mindenkinek a választ.
2012. nov. 17. 22:50
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
ez nagyon kolifüggő.nálunk is vannak őrültek,akik éjszaka bömböltetik a zenét,vagy épp elektromos gitáron játszanak -.- de én egész nap az egyetemen vagyok,órák után tanulok,de a koliban is van tanulói ami szintén jó megoldás.az alvással vannak problémák,de arra vannak a hétvégék.(meg persze a bulizásra/ivászatra stb) szerintem érdemes kipróbálni,én imádom a kolit :) persze néha az agyamra megy,de így szeretem :) /egy bölcsész../
2012. nov. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!