Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Félek, hogy...

Mit tegyek? Félek, hogy sehová sem fognak felvenni!

Figyelt kérdés

Régen nagyon rossz tanuló voltam, viszont 7. év végén javítottam egy csomó tantárgyból. Viszont most egyre csak romlanak a jegyeim, olyan 3-as körül lehet az átlagom. Nem is nagyon értem, amiket tanulunk. Pl. matek témazáróra is hetekig gyakoroltam, de ilyen nagyon kis nyomi hibák miatt lett 3-as, sőt, 1 ponton múlott, hogy ne 2-es legyen.

Viszont felnőtt koromban akarok is valaki lenni, de egyszerűen nem megy a tanulás! Mit tegyek? Sehová nem fognak felvenni?

14l


2012. nov. 17. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
18. éves korodig tanköteles vagy így attól ne félj, hogy sehova nem vesznek fel mert valahova kötelezően fel kell venniük. Szakközép vagy szakképzőbe biztos felvesznek.
2012. nov. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát szakközéphez meg gimnáziumhoz azért valamennyire jó jegyek kellenek (aki szerint szakközéphez nem, az nagyon téved, szerintem a szakmunkással keverik sokan...), de mindig van olyan iskola, ahova a helyi tanköteleseket kötelező felvenni.


Amúgy meg: próbálj meg javítani. Ha a matek nagyon nem megy, legalább a humán tárgyakra feküdj rá!

2012. nov. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm

A humán tantárgyakból jó vagyok, csak van egy nagyon jó szakközépsuli és oda akarok menni, és oda nagyon számít a kémia, a matek és a biosz. Kémiából jó vagyok, az a kedvenc tantárgyam, viszont a biosz tanárunk egy hülye p.csa, egész órán semmit nem tanít, a matek meg már eleve nem megy. Mármint nem is az, hogy azért nem megy, mert nem értem, hanem mert én próbálom minél rövidebben kiszámolni a feladatokat, nem úgy, hogy csinálok még nem tudom hány táblázatot...és ezért nem fogadta el a tz-ben se. És a dogáknál is hasonló...

2012. nov. 17. 13:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor viszont nem olyan szörnyű a helyzet. Két dolgot kell tenni:

1. Tök jó, hogy máshogy/egyszerűbben is meg tudod csinálni a dolgokat, ez mutatja, hogy kreatív vagy, jól jön még. De, ha a tanár erre sajnos nem vevő, a jó jegy érdekében kénytelen vagy úgy csinálni, ahogy tanuljátok. Én sem értek ezzel egyet, de ne rontsd el a jövődet valami rebellis "csak azért se" hozzáállás miatt!

2. Menj magántanárhoz abból a tárgyból, ami nem megy annyira, de szükséged lesz rá a felvételihez.

2012. nov. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Megpróbálok legközelebb odafigyelni, hogy úgy csináljam, ahogy órán is csináltuk.
2012. nov. 17. 13:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát én sosem voltam kitűnő tanuló, olyan 3-as átlagom volt szinte végig, és lám most főiskolára járok, szóval szerintem nem kell paráznod. 19/F
2012. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!