Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átszeretnék menni másik...

Átszeretnék menni másik egyetemre. De hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés

Ez az első félévem. De nagyon nem tetszik a szak( nem ilyenre számítottam) És szeretnék minnél előbb elmenni. Lehet ezt félévkor csinálni? Másik szakra persze? És úgy is át vesznek, ha csak 29 kredit pontom van?(mert csak annyit sikerült szereznem.)

Értelmes válaszokat szeretnék kapni, mert ez az első ilyenem, és a közeli ismerőseim se tudják nagyon, hogy ez hogyan is működik.

Előre is köszönöm.



2012. nov. 2. 09:05
 1/7 A kérdező kommentje:

Tehát én jelenleg szociálpedagógián vagyok,ami társadalomtudomány ismereti képzési terület. És én a Bölcsészettudomány képzési területek érdekelnek inkább. Vagyis ilyen szabad bölcsészere szeretnék át iratkozni. És, hogy ezt lehet félévkor? Ha igen a vizsgák után vagy előtt? És előbb azzal az intézettel vegyem fel a kapcsolatot ahova jelentkezni akarok, vagy a jelenlegi suliba szóljak először?

Ennyi kérdés jutott eszembe

2012. nov. 2. 09:36
 2/7 anonim válasza:

újra kell felvételizned. ha nagyon nem tetszik a mostani szakod, akkor

a következő félévet sem érdemes már teljesíteni, mert fogynak az államilag finanszírozott félévek. találd ki, mi tetszene, ha úgy gondolod nem lesz elég pontod érettségizz újra/nyelvvizsgázz, emeltezz a felvételi tárgyból és akkor ugyanúgy, mint a 12-esek, leadod a jelentkezési lapot és nyáron kiderül, hogy felvesznek-e az áhított szakra.

2012. nov. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. De, hogy-hogy újra kell felvételiznem, mert van ezen az oldalon néztem a többi hozzám hasonló kérdéseket, és ott azt írták, hogy csak papír beadás, leadás stb. Vagy ez az újra jelentkezés akkor lenne, ha félévkor akkarok átmenni?
2012. nov. 2. 09:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor vesznek át ha van két lezárt, sikeres féléved, a tárgyaid 75%-a megegyezik a másik szakéval, az átlagod legalább 3.5-4.
2012. nov. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És ha mondjuk a tárgyaim 75% nem egyezik meg nem vesznek át? Meg ha átvesznek akkor ott első éves leszek, a másik szakon vagy másodéves?

És neked is köszönöm a válaszod.

2012. nov. 2. 10:40
 6/7 anonim ***** válasza:
újrafelvételi...
2012. nov. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszod.

Aki még tud segíteni, az nyugodtan írhat.

2012. nov. 2. 19:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!