Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a kedvenc témád a...

Melyik a kedvenc témád a torténelemben? Nekem a II. világháboru

Figyelt kérdés

Lehetoleg olyak válaszoljanak,akik szeretik a torténelmet!

Nem szeretem a felesleges,idegesíto kommenteket:D



2012. okt. 29. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
én imádom a törit,nekem az 5.-es Fáraós dolgok(nem 5.-es vagyok)
2012. okt. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem rossz az sem!érdekes nagyon ez a téma is!
2012. okt. 29. 21:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Ókori történelem, meg úgy unblock az egész antropológia. :)
2012. okt. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén h utálom a történelmet, világ életembe 2-es voltam, de az I-II világháborús korszak nagyon jó. Magyarán a 12. első félévének anyaga.. :)
2012. okt. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem szeretem sem az őskort, sem az ókort, ahogy a modern kort sem. A kedvencem a középkor-újkor, azon belül is 900-1850 között az európai, illetve az 1700-as évektől kezdve a mai napig az amerikai történelem. Leginkább a francia és angol uralkodók viszályai, intézkedései, a felfedezések kora, a politikai változások... az első és a második vh-t egyenesen utálom, akár világ, akár magyar szemszögből. A magyar törit az 1800-as évek végétől nem szeretem, az egyéb európai és amerikai a mai napig érdekes számomra. Nekem túl sok az adat a két vh-ból és az azt követő időszakból. Nagyon szeretem a történelmi regényeket és folyóiratokat is, de a Rubicon pl. rendszeresen Hitlerrel vagy Sztálinnal, illetve a két vh eseményeivel foglalkozik az újság több mnit felében, unom... ettől még becsülettel elolvastam, megtanultam azt is, de ilyen témájú történelmi regényeket nem vennék és nem olvasnék.


Kedvenc történelmi regényem Az elátkozott királyok című 7 kötetes sorozat Maurice Druontól, ezek nagy része a valóságot tükrözi, persze a szerepek és hatások kissé felnagyítva. Minden könyv végén szerepel az, hogy mi az ami nem valós a regényből, és csak a jó olvashatóság, érthetőség kedvéért tette bele vagy nagyította fel az adott eseményt.

2013. jan. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"Ókori kelet" volt annak a résznek a címe:)
2013. jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*Kelet
2013. jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6.és 7. vagyok, a kérdés 2. sorát nem olvastam el:$ :$ Sorry ^ ^ :D
2013. jan. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!