Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne többletpontot...

Hogy lehetne többletpontot szerezni még?

Figyelt kérdés

"Sajnos csak" a halmozottan hátrányos helyzetűek közé tartozok. Azaz anyával egyedül vagyok, és csak 8 általánossal rendelkezik. Viszont a hátrányos helyzetbe nem esek bele. A jegyzőjével nem lehetne valamit kiokoskodni, hogy több pontom legyen.:(

Ui.: Tisztában vagyok vele, hogy egyesek elítélnek emiatt, de ha így hozta a sors, miért ne használnám ki? Miért van az, hogy csak az "etnikum"-nak jár a "jó", amikor még a dédszüleikkel is együtt élnek?


2012. szept. 22. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Be kell menni a jegyzőhöz, meg kell kérdezni.

Egyébként gondolkodj inkább emelt szintű érettségiben és nyelvvizsgában, ez is plussz pont a felvételinél.

2012. szept. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Bioszból fogok emeltezni, az 50 pont. Van egy nyelvvizsgám is, az 28. 22 pont akkor is hiányzik, ami nagyon sok. :(

Nem hiszem, hogy még egy nyelvvizsgát össze tudok hozni, szóval valami "drasztikus" dolgot kell bevetnem.

2012. szept. 22. 13:33
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nem lehetsz egyszerre halmozottan hátrányos és hátrányos is, tehát ez járhatatlan. meg már így is megütöd a 100 pluszpontot ennél többet nem számítanak be.
2012. szept. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
"Előnyben részesítés" cím alatt maximum 40 többletpontot lehet vinni. Halmozottan hátrányos helyzetű az eleve 40 pontot ér. Na már most ha ehhez hozzáadod a +50 pontot (emelt érettségi) és a nyelvvizsgát ami +28 pont kijön a 118 pont. De többletpontból eleve csak 100 pontot lehet összeszedni. Ilyen téren többet már nem igen tehetsz. További 400 pontot a tanulmányi eredmény (illetve érettségi) alapján kapod.
2012. szept. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja, ez amúgy lemaradt:

[link]

2012. szept. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De épp EZ a problémám. Amíg nem vagyok hátrányos helyzetű, nem lehetek halmozottan hátrányos helyzetű. Pedig nekem csak a halmozotthoz besorolt dolgaim vannak meg.:(
2012. szept. 22. 14:49
 7/10 A kérdező kommentje:
És hogy a jegyző nem tudna valamit annak érdekében tenni, hogy hátrányos legyek? Na, mindegy...Így is elég kellemetlen nekem.
2012. szept. 22. 14:50
 8/10 anonim ***** válasza:

jaa, értem már a problémát.

ilyet egy jegyző se fog leigazolni neked, mert ugyebár ez csalás. (annak ellenére sem h neked kell amúgy is vállalni a felelősséget, h az adatok megfelelnek a valóságnak). ezt még középsuli előtt kellett volna (megpályázni a rendszeres gyermekvédelmi támogatást), mert ugye az egész középiskolai tanulmány alatt kapnod kellett volna ahhoz, h hátrányos helyzetű legyél.


másrészről én a helyedben azon lennék h a tanulmányi eredményeim legyenek jók (meg persze az érettségi), h ne azon a 22 ponton ügyködjek. (annak ellenére h nem tudom hova akarsz jelentkezni).

2012. szept. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Elte-re készülök...

Azért az a 22 pont rengeteg...

De nembaj, jó tudni, hogy egész középsuli alatt kellett volna kapni.:/ Köszönöm az infót.:)

"...csak sajnos, ha fekszik a földön, rúgjunk bele még kettőt."

Nem tudom mit csináljak.:/ Tegyek le lováriból, vagy eszperantóból egy nyelvvizsgát? Mert nem hiszem, hogy az angolra már lenne-e időm. Sőt, biztos nincs. Idén a természet tudományi karon 370-380 körül volt a ponthatár, remélem jövőre nem emelkedik drasztikusan. 410 pont összehozásában reménykedek így a 22 pont NÉLKÜL.

2012. szept. 22. 18:26
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyugi.

100 többletpont van, ebből neked meg lesz 78 pont (emelt érettségi+nyelvvizsga).


Ha két érettségid nagyon jól sikerül, érdemes duplázni.

Ha lesz mondjuk két 90% körüli érettségid, akkor duplázással lenne már kb. 360 körüli pontod, amihez még jön a többletpont. Tehét összesen már jóval 400 pont fölött lennél, ami azért nem olyan rossz, valljuk be.

Szóval nyugi, semmi nincs veszve. :)

2012. szept. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!