A neptun nem szar, ezt ideje megtanulni. Az, hogy az iskola nem áldoz rá, és gyenge a szerverpark, az más kérdés.
Bár az is igaz, hogy az iskolának sem éri meg többezer felhasználót kiszolgáló szerverparkot üzembe helyezni, amikor a kapacitása csak félévente 2x 3-4 órára lenne kihasználva...
Minek kell felsőoktatásba járni annak, aki ilyen trágár kérdéseket tesz fel?
A Neptun nem szar.
4 évig használtam, azt hiszem, van némi fogalmam róla.
A neptun nem szar. Csak egyikőtök sem használt még igazán szar programot.
nem-e? ajánlom a digital works '95 és társait
amúgy meg a neptun nem program, hanem weboldal
"amúgy meg a neptun nem program, hanem weboldal"
Igazán örülünk, hogy ilyen okos vagy, és nem győzünk hálálkodni, hogy ezt az igaz igét velünk is megosztod...
Nem "szar" a Neptun, csak azért, mert valakinek a vizsgafelvétel kezdetekor és a tantárgyak, illetve a kurzusok felvételekor lassú, meg nem engedi be órákig, mert nincs szerencséje se éppen. Természetesen mindenki elsőnek akar végezni ezekkel, és a legjobb időpontokba jelentkezni. Ez még mindig jobb, mintha állandóan a tanulmányi osztályra kellene rohangálnia mindenkinek vizsgajelentkezésért, és tárgyfelvételért, és ott sorba állni! Nem is beszélve egy szegedinek most karácsonykor mennyit kéne utaznia ahhoz, hogy Győrben átjelentkezzen egyik vizsga időpontról a másikra, ha a Tan. Osztályra kellene mennie ezért, és nem tudna otthon kényelmesen csak pár kattintással átjelentkezni.
Egyébként a több ember beengedésére is lenne megoldás, ha csak a tárgy- és vizsgafelvétel napjára több szervert is indíthatnának az felsőoktatási intézmények, de ha lenne is ilyenre pénzük, biztosan nem erre kültenék, hogy ezt fejlesztgessék. Az EU meg nem szerverfejlesztésre ad pénzt elsősorban, hanem sokkal inkább infrastruktúra fejlesztéésre, mint az épületek bővítésére és az új számítógépekgépek megvásárlására.
Egyébként több szervere is szokott lenni egy felsőoktatási intézménynek, amiről sokan nem tudnak, mert az iskola hivatalos weboldala mindig egyre szokott átugrani a linkre kattintás után. pl. a győri Széchenyi Egyetemnek is több van: netw6.nnet.sze.hu, netw5.nnet.sze.hu, stb., ennek ellenére szinte mindig a netw6-os szerverre ugrik a hivatalos weboldal linkje. Úgyhogy más szerveren is próbálkozzon az, akit nem enged be rögtön az első, és ne essen kétségbe, és ne írogasson fórumokra ehhez hasonló kijeltéseket, meg kérdéseket. Másnak se jobb a Neptun, csak esetleg szerencsésebb, és hamarabb beengedi. Más se tud mit csinálni ezzel. Csak a biteket foglalják a szerverekről az ilyen megnyilvánulások.
"Minek kell felsőoktatásba járni annak, aki ilyen trágár kérdéseket tesz fel?" - mert a társadalom általánosan, és főleg városokban elvárja ebben az urbanizálódott világban, hogy legyen szinte mindenkinek valami felsőfokú végzettsége, ezért van kevesebb szakmunkás hazánkban, és sok munkanélküli tanár, közgazdász és ügyvéd.
Meg egyébként is a jogi egyetemi tanárok is szoktak 1-2 csónya szót elvéteni az előadásokon, pedig ők még a doktori iskolát is kijárták, nem csak az egyetemet végezték el!
Aki nem ismeri a Neptumot, az meg ne is írjon ide! Olyanba senki se szóljon bele, amihez nem ért!
A régi 1995-ös, meg az előtti programokhoz meg annyit mondanék, hogy előttük nem-igen létezett hasonló program, ezért nem is lehetett, főleg elsőre tökéleteset csinálni, nem is beszélve arról, hogy nem is tudták a korlátozott informatikai lehetőségek miatt és a gyenge, kevés funkciós operációs rendszerek miatt rengetegszer újra és újra kipróbálni a programot, végig játszani minden egyes funkcióját, de valószínűleg lusták is lehettek a programozók ezerszer végig nézni mindent, meg kompatibilitással is foglalkozni, ezért sok program lett bugos.
A Neptun nem csak egy webolodal, mint a többi weboldal se "csak weboldal", hanem programrész is, mert nyílt forráskódú html, java vagy javascript programozási nyelven vannak megírva a forrásfájlok általában, és ezeket tölti le az internet segítségével egy másik internethez kapcsolódó szerverről, gépről a mi böngészőnk a mi gépünkre. Ezeket a forrásfájlokat jeleníti meg a böngészőnk weboldalként. A Neptun adott oldalánk is 1-1 egyetem szerveréről letöltött forrásfájl adja a sémáját, ahogy kinéz, és ebben a sémában megadott változó értékek a megadott paraméterek és útvonalak alapján töltődnek ki több szerverben megtalálható adatbázisfájlból, így jön létre az a htlm fájl, amit letölt a böngészőnk a gépünkre, majd betölti azt weboldalként.
Tanácsként mondom, hogy a Neptunra nem érdemesebb 1-2 órával hamarabb feljelentkezni, mert a kezdéskor kidob, vagy nem ended jelentkezni. Ha meg kezdés előtt 30-40 perccel, néha egy órával hamarabb is be akarsz lépni, nem endeg be a Neptunra, mert le van zárva e belépés. Ez azért van, hogy ne legyen senkinek előnye, és hiába vagy ott a Neptunon már 2-3 órával hamarabb, és folyamatosan frissítgeted azt, csak a kezdés után beengedetteknek engedi a jelentkezést a rendszer. Egyébként az ETR se jobb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!