Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt irodalom vagy emeelt...

Emelt irodalom vagy emeelt történelem?

Figyelt kérdés
2012. szept. 9. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Esetleg valami konkrétum? Érettségire gondolsz, vagy fakultációra? Milyen irányban akarsz továbbtanulni, melyik érdekel jobban? Ezek nélkül h segítsünk?
2012. szept. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Természetesen érettségi. Egyébként pszichológiára szeretnék menni.
2012. szept. 9. 19:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak a magyarhoz nem fűz különösebb érdeklődés, mint a törihez (kb. egyformán érdekelnek), akkor inkább a törit ajánlom. A magyart nem igazán szokták ajánlani, max. olyanoknak akik nagyon szeretnek és nagyon sokat olvasnak. Nagyon műveltnek kell lenni hozzá, h jól meg tudd írni. Bár idén az emelt töri is nehezebb volt jóval, mint szokott, de azt meg tudod tanulni. Az irodalomhoz érzék is kell.
2012. szept. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Pszichológiához jobban kell a magyar mint a töri.. :) Én tavaly emelteztem magyarból és én is a töri és a magyar között vaciláltam, de végül azért döntöttem a magyar mellett mert egyrészt jobban érdekel, másrészt pedig a szóbeli része könnyebb mint a törinek. De azt tudom mondani:

- ha nincs gondodod a fogalmazással és olvasott vagy akkor magyar

- ha tudsz "magolni" és több a háttértudásod a törhez (pl. esszééírás) akkor pedig az. Ezt neked kell érezni(:

2012. szept. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem inkább történelem.:)
2012. szept. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Lacika78 válasza:
emelt elemi először is :)
2012. szept. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

törit javasolnám. A magyar emelt túl összetett, túl szubjektív, sokkal több múlik a vizsgáztató tanáron.

(I mean egy versbe nem tudhatod mit magyarázna bele a vizsgáztató tanár, de abba nem tudnak belekötni hogy a kiegyezés 1867-ben volt, mert ezt mindenki egyformán gondolja)

2012. szept. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!