Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell főiskolán felvenni...

Hogyan kell főiskolán felvenni a kurzusokat/tárgyakat?

Figyelt kérdés

A kötelező tárgyakat gondolom mindegyiket muszáj felvenni, de a kötelezően választhatóak közül hányat kell felvennem?


Illetve az órarendemet nekem kell a nulláról összeállítani vagy használhatok egy kész órarendet is? Ha igen, akkor ezt hol tudom megnézni?


PTE-PMMIK-n vagyok elsőéves. Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. szept. 3. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Az egyetemeden a szakod szabályait kellene megnézni. Mindenhol mások a játékszabályok.
2012. szept. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az a bajom, hogy semmilyen értelmes leírást nem találtam, mit-hogy kéne csinálni.


Mi a menete az egész tárgyfelvételnek? ETR-en kiválasztom mikre kell/szeretnék járni és ezekből állítom össze az órarendem?

2012. szept. 3. 20:20
 3/10 anonim ***** válasza:
a neptunba nézd meg az időszakok menüpontot és ott írja hogy hanyadikán hány órakor lesz a regisztráció tárgyfelvétel. Tárgyfelvétel előtt mindig be kell iratkozni a neptunon mert csak úgy tudod felvenni azokat. HA már látod a tárgyakat és meg van hírdetve az időpont akkor érdemes kiírnod egy órarendbe először a kötelezőket azokat amiből egy időpont van. és utána azokat aminél választhatsz több időpont között. Számíts arra hogy mikor tárgyfelvétel van tele szokott lenni a neptun alig lehet belépni sőt sokszor túlterhelt a rendszer , és lehet hogy már betelik az az időpont ami neked kellene szóval gyorsnak kell lenni és nemárt piszkozatként egy órarend . Érdemes már hamarabb belépni kb fél órával a neptunba mielőtt fel lehet venni a tárgyakat , de ügyelj arra hogy gyakran frissítd az oldalt mert magától kilép. ELőször mindig azokat a kötelező tárgyakat vedd fel aminél több időpont van amelyiket kinéztél hamarabb . A szaabdon választható tárgynál emg van szabva hogy hány kreditet kell teljesíteni erről utána kellene nézned a szakod honlapján . Már nem is tudom de lehet hogy azt később lehet majd csak felvenni úgy mint pl a tesit.
2012. szept. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire én tudom, kötelező és kötelezően választható tantárgyakból meg van szabva, hogy hányat kell teljesítened ahhoz, hogy megkapd a diplomát.

A tárgyakat Te magad pakolod össze, tetszésed szerint alakíthatod az órarendet, a lényeg, hogy államvizsga előtt meglegyen az x kötelező és kötelezően választható tárgyakból a kellő mennyiség. ..

Én azt javaslom, vedd fel az első félévre ajánlott tárgyat, feltéve, ha így vannak rendszerezve.

Ha nem, akkor csak a kötelezőket, és annyi kötelezően választhatót, amennyivel úgy gondolod, nem terheled túl magad. Jobb tanáccsal sajnos így látatlanban nem tudok szolgálni.=/ Ha majd ír egy PTE-s, ő jobban fog tudni tájékoztatni.:)))


Fóruma véletlen nincs a szaknak?

2012. szept. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
milyen szakos vagy?
2012. szept. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
jha látom etr rendszeren kell belépned hát akkor bocsi azt nem ismerem mert nekünk neptun van
2012. szept. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mérnök informatikus szakon vagyok.


A tárgyakat már látom, csak azt nem tudom melyiket kell felvennem. Egyszerűen nem látom át, hogyan kéne nekiállni :(

És azt sem, hogy az órarendet, hogyan kéne összeállítanom.

2012. szept. 3. 20:38
 8/10 anonim ***** válasza:

az abaj hogy ezt az etr rendszert nem nagyon ismerem

ezt tlaáltam neked itt a szakod honlapja

[link]

ott van hoyg menniy kreditet kell teljesíítened miből

van egy olyan fül oldalt hogy oktatásszervezés- órarend - esetleg ott találhatsz hasznos infót én nem tudom hoyg hogy kell ott összeállítani nekünk a neptun állítja össze ahogy bepipáljuk a tárgyakat

2012. szept. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Idáig világos. Az órarend menüpontnál a "A 2012-2013 I. féléves tervezett órarend (naprakész változat)" -ot már megnéztem és odáig jutottam, hogy a programmal amit letölt, lehetne összeállítani az órarendet.

Itt találtam, egy késznek tűnő órarendet, csak nem tudom, hogy most ez használható-e vagy át kell-e alakítanom!?

2012. szept. 3. 20:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem volt osztálytársam Corvinusra kezd most járni, neki már a beiratkozás napján 0:00-tól lehetett tárgyat felvenni. Egy másik ÁJK-ra jelentkezett, nekik is egész nap működött a dolog. Nálunk SOTE-n csak reggel 9-től aktivizálták a rendszert, addig se kép se hang. Kaptunk egy lapot, amin kötelező tárgyak kódokkal együtt fel voltak sorolva, csak azokat kellett felvenni (tehát nem mindent, amit kidobott a gép). A kötelezően választhatóknál meg van valami szabály, hogy a krediteknek csak az X %-át tehetik ki. Mondjuk nálunk úgyis csak 3-at lehet pluszban felvenni, szóval mindegy is. De hát majd segítenek nektek beiratkozásnál, nem ? Gólyatáborban nem voltál?
2012. szept. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!