Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell beilleszkedni...

Hogyan kell beilleszkedni főiskolán?

Figyelt kérdés

Szeptembertől főiskola, koleszos leszek, de úgy érzem teljesen antiszociális vagyok. Nem tudok random emberekkel beszélgetni, nem tudom miről beszélgessek velük, talán nincs is közös témám senkivel. De eldöntöttem, hogy ezen változtatni szeretnék, csak nem tudom, hogyan kéne csinálnom. Szeretnék jól kijönni a szobatársaimmal is. Szóval az lenne a kérdésem, hogyan is kell beilleszkedni?

Köszönöm előre is mindenkinek a válaszát! L/18


2012. aug. 19. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is eléggé "antiszoc" vagyok, mégis megtaláltam a saját társaságom.

Szerintem erőltetni kár. A szobatársakkal mivel össze vagytok zárva egy "ketrecbe" hamar kialakulnak ezek a dolgok.

Szaktársakkal meg... 1-2 embert hamar megtalálsz, mondjuk melletted ült órán, és összenéztetek amikor halálra untátok magatokat :D Vagy melletted ült Zh-n vagy bármi. Később meglátod, odamész hozzá, beszéltek, körülötte is vannak emberek stb.


Nekünk elég speckó volt ráadásul, mert 3 szakirány van, így 3 beállítottság keveredett: Logisztikusok, buszosok meg vasutasok. Én vasutas voltam-vagyok, és a 3 közül ez a legkisebb. Sokáig azt hittem egyedül leszek majdnem, mert senkit nem találtam ebből a "kasztból".

Aztán óra előtt meghallottam egy kis kupaktanácsot szakmai dolgokról beszélni. Odamentem, hello ti is vasút. Öröm-boldogság-kézfogás. Máris volt 5 haver akikkel tuti volt közös téma :D De amúgy is idővel kialakul.


De egyvalamire vigyázz, én is vigyáztam: ne legyél nyomulós. Ne akarj mindenkivel jóban lenni. Nincs olyan ember aki mindenkivel megtalálja a közös hangot. Csak udvarias partner van aki nem küld el a francba :D

Nálunk volt egy srác, nem lett volna gond vele, de állandóan pofázott. Be nem állt a szája. És ehhez társult az is, hogy mindig erőltette magát a nézeteit és a véleményét másokra. És ezért utálta meg mindenki. Hiába szóltál neki udvariasan, hogy bocs de téged ez nem érdekel vagy mással vagy elfoglalva ő csak mondta meg erőltette hogy menj vele kirándulni külföldre.... Bahh...

2012. aug. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

az első válaszában nagyon sok az igazság. főleg h ne legyél nyomulós, tényleg ne akarj mindenkivel jóba lenni.

most voltam egyetemi GTbe, ott is volt egy srác, mindenáron mindenkivel jó pofizott, jóba akart lenni mindenkivel. és az lett a vége h párszor ki lett beszélve, h már egy kicsit idegesítő.

meg fogod találni a saját köröd, hidd el:)

2012. aug. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Légy vagány, aki nem vagyány, azzal kibashznak! De a vagánytól félnek!"


http://www.youtube.com/watch?v=VPUrT351MYE

2012. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem valahogy próbálj meg hivalkodni azzal a dolgokkal amiket szeretsz.

Mármint arra gondolok, hogy ruhák sulicuccok kedvenc bandától film stb. Lehet hülyén hangzik de ha valakinek tetszik valamelyik pl így is lehet elkezdtek beszélgetni.

2012. aug. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a gondom, most lesz a gólyatábor is ahol nem igazán tudom mit fogok csinálni, én meg még életemben nem voltam diszkóba se, ott meg ez megy majd, de nekem ez sose ment.. Nemhogy nehezen ismerkedem emberekkel és nehezemre esik beszélgetésbe elegyedni idegenekkel, egyszerűen nem érzem jól magam idegen közösségbe. Irigylem azokat, akik bármiről tudnak bárkivel cseverészni tök lazán.. Na de azért jelentkeztem gólyába, mert mindenki mondja, hogy akkor erről meg arról lemaradok, szóval egy próbát megér.. Legfeljebb ratyi lesz, aztán úgy jövök haza, hogy ezt is túléltem jee :DD Ha meg jó lesz, akkor meg lesz az első sikeres szociális élményem xD
2012. aug. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nagyon egyszerű, nem kell mindenkivel jóba lenni. úgyis találsz pár arcot, akiket kedvelsz annyi bőven elég.
2012. aug. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Köszönöm a biztatást :) Hát attól nem kell félni, hogy nyomulós leszek. Reménykedem benne, hogy szimpatikus szobatársaim lesznek és akkor talán könnyebb lesz.

Második válaszoló: Köszönöm :) Remélem!

Harmadik válaszoló: Jót nevettem, tetszett :D

Negyedik válaszoló: Hmm, pont ez is egy rossz dolog bennem, hogy úgymond nem merek hivalkodni. Félek a negatív kritikától meg ilyesmi :/

Ötödik válaszoló: A diszkóval nem sok mindent vesztettél, de biztos be fogod pótolni. Jó szórakozást a gólyatáborban :)

2012. aug. 22. 23:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!