Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz 11. -ben leéretts...

Nagyon nehéz 11. -ben leérettségizni?

Figyelt kérdés
Szeretnék minél hamarabb végezni a sulival. Most megyek 9.-be, előző évben 0.-os voltam, szóval be szeretnék hozni egy évet. Nem vagyok kitűnő tanuló, 3-4 körüli átlagom volt eddig.
2012. szept. 1. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem. Ha tanulsz akkor sikerülhet! ilyen esetben viszont érdemes magántanulónak lenni és akkor csak az érettségire kell készülni.
2012. szept. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szerintem nem érdemes siettetni, mindent legalábbis biztos, hogy nem. Én pl. a matekot semmiképp nem hoznám előre. Nyelveket, föcit, ilyesmit simán, de amit négy évig tanulok, olyat nem. Nekem is már volt két érettségim 13. előtt, az egyiket 10.-ben, a másikat 12.-ben csináltam, mindkettő nyelv volt. Ez nagyon nagy köönnyebbség volt 13.-ban, de az összeset én nem hoztam volna előre. Miért szeretnéd annyira behozni ezt az egy évet? Rengetegen vannak olyanok akik még 5 évfolyamosba jártak, és 5 év után érettségiznek.
2012. szept. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Leérettségizni" nem nehéz. Ha ez alatt azt érted, hogy " meg legyen a kettes".

Magyarból szerintem simán le tudnál érettségizni kettesre, ha tanultál nyelvet általánosban, akkor abból is. Úgyértem, idén és nem 11.-ben.

A többi tárgyból is megoldható 3 év alatt.


De nem tudom, ezek után hova akarnál menni tovább. Szakmát tanulsz, vagy mi?


Jó érettségit tenni meg így esélytelen, szerintem. ( Ha hármas tanuló vagy.)

2012. szept. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tanulni kell. Én most leszek végzős, és tavaly (11.-ben) 3 osztálytársammal együtt bevállaltunk 3 előrehozott érettségit, és elég jól sikerültek. A közös tartárgyaink a matek és az angol voltak. A matek 97-98 lett, az angol pedig 92-97 között mozgott. Az egyik osztálytársam infobol (98%), a másik fizikából (86%), én pedig kémiából csináltam még közepet (87%). Majd jövre jöhet a többi.


Semmi sem lehetetlen, nem értem az előző hozzászólók negatív hozzászólásait. Mondjuk, hármunkat is hülyének néztek a suliban, nem jogosan (hiszen elég jól érettségiztünk). Szóval hajrá! Habár nem árt, ha előtte tanárhoz jársz angolból (én is jártam). A matekhoz csak logika kell (semmi más, tényleg, a fv. táblában minden benne van).


18/L

2012. szept. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igazából ha akarok akkor tudok teljesíteni, csak lusta vagyok. Nyelvérzékem pedig elég jó.


Ha leérettségiztem mindenképp ki akarok menni Hollandiába a testvéremhez, dolgozni aztán fősulira járni.

2012. szept. 1. 22:17
 6/12 anonim ***** válasza:
Ácsi. Az iskolát nem lehet egy évvel lerövidíteni előrehozott érettségikkel. Ehhez az ÖSSZES tantárgy 12-ikes anyagából osztályozóvizsgát kéne tenni 11-ikben, miután erre külön engedélyt kaptál. És ez bizony kitűnő tanulóknak is kemény dió volna, nem véletlenül nem csinálják.
2012. szept. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Na ezt nem tudtam. Akkor hagyom az egészet.
2012. szept. 1. 22:26
 8/12 anonim válasza:

Én magántanulóként megcsináltam 12.-ben. Én is nyelvi előkészítős voltam, tehát gyakorlatilag 11.-es voltam.


Szóval osztályozóvizsgát kellett tennem,plusz az érettségi, mindez egy évben. Az érettségijeim mind 80-90%-osak voltak, pedig amíg bejártam, semmit sem tanultam.

2012. szept. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A kitűnő tanulók pont azok, akik simán letesznek egy egyszerű osztályozó vizsgát. De nem is kell hozzá kitűnő tanulónak lennei, nálunk a fél évfolyam leérettségizett tavaly évvégén (pedig nem vagyunk mind nyelvi előkészítősök), amihez 2 osztályozó vizsgát is kellett tenni (11.-es és 12.-es anyagból). Tulajdonképpen érettségi típusó feladatok voltak, amit még jó, hogy meg tudsz oldani, hiszen érettségire jelentkezel, nem? Ráadásul az osztályozó vizsgánál a jegy számít, elég 80 %-ra megírnod, tehát még annyira sem kell izgulni, mint az érettségin (ott a % számít). Tapasztalatból mondom :)


Ne ijedj meg egy osztályozó vizsgától, könyörgöm! XD Basszus...aki éretttségizni megy ilyenektől már ne féljen! Ha meg mégis, lehet, hogy egy belső hang benned azt mondja: ,,még nem vagyok eléggé felkészülve". Akkor meg nem kell menni. Majd jövőre lehet, hogy 2-3 %-kal jobban sikerülne, és az is számít :)

2012. szept. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vagy jelentkezz be az utolsó éved (13.) év elején. Akkor nem kell, csak egy évfolyamból osztélyozót tenned. Mondjuk, az év végi érettségikben az a jó, hogy a saját tanáraid vizsgáztatnak (már ha elég nagy a sulitok), így jobb %-ot adnak; míg év elején gyakran másik suliban van idegen köryezetben, idegen tanárokkal. Ebbbe is gondolj bele!


Amúgy valami elképzelés, hogy mi szeretnél lenni?

2012. szept. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!