Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egyetemi szakot ajánlan...

Milyen egyetemi szakot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Magyarból és matekból is jó vagyok. Bár inkább a humán tárgyakat szeretem. Ügyesen rajzolok. Segítsetek légyszi, tanácstalan vagyok. Köszi előre is

L


2009. júl. 27. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
sztem menj mérnöki szakra! a mérnökökre nagy szükség van!
2009. júl. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Mérnök szakot ajánlok én is egyértelműen. Bölcsész szakokkal éhenhalsz.
2009. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!:)

De a mérnök szak nem lenne nehéz nekem alapvetően humán beállítottságúnak? És milyen mérnöknek menjek szerintetek?

2009. júl. 27. 17:23
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha humán beállítottságú vagy, akkor lehet, hogy nehéz lesz a mérnök szak (de időnként érik meglepetések az embereket, hogy reálabb beállítottságúak, mint gondolják, csak szarul voltak tanítva a közoktatásban).


Humán (bölcsész, jogász) szakból viszont egyszerűen nem lehet megélni. Úgyhogy hiába az érdeklődés, abból megélni nem fogsz. Esetleg lehetnek olyan bölcsész szakok, amikkel lehet keresni, de nagyon járj utána, hogy melyikkel. Pl. el tudom képzelni, hogy a fordítók vagy a tolmácsok, szinkrontolmácsok jól keresnek, de szvsz közülük is csak a szakfordítók, ahhoz viszont kell egy másik végzettség (pl. jogász).


Mindenféleképpen kerüld az alábbi szakokat:


Kommunikáció

Turizmus és vendéglátás

A közgazdász bármilyen formája (BCE közgazdász, BGF bármely szakja, könyvelő, stb.)

Jogász


Ha ezek közül mész valamelyikre, és nem tudsz elhelyezkedni öt év múlva, ne mondd, hogy senki nem szólt...


A mérnök szakok közül a két legkeresettebb a programozó (ELTE programozó informatikus, BME mérnök-informatikus) és a villamosmérnök.


Mielőtt szakot választasz, nagyon alaposan járj utána az egyetem utáni elhelyezkedési lehetőségeknek, és próbáld felmérni, hogy el tudod-e végezni (nincs értelme olyan szakot végezni, amivel nem lehet elhelyezkedni, de olyan szakba sem érdemes belefogni, amit nem tudsz elvégezni).

2009. júl. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha matekból jó vagy, akkor informatikus (az keres a legjobban), rajzolni sokat és jól kell az építészeknél (ott is kell matek).
2009. júl. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2009. júl. 28. 08:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Építészmérnök, villamosmérnök én az előző válaszolóval szemben a turizmus vendéglátást nem húznám ki, mert ott mindig van munka, szerintem az egy jó szak, külföldön is mindig tudsz vele dolgozni, egy mérnök szakma teljesen más embert kíván. Mint mondtad jó vagy reál tárgyakból, akkor mehetsz mérnöki területre, de sajnos oda elég sok, olyan megy, aki, h...e hozzá, de elmegy, mert úgy érzi ebből tud megélni, közben meg tehetségtelen, ezért is vannak, olyan rossz átlagok mérnök szakokon. Azt javaslom azt csináld amiben úgy érzed a legjobb tudsz lenni, a legjobbak mindig kapnak munkát, sőt közülük kerülnek ki a főnökök. A kapcsolatok kialakítására meg figyelj oda!

Oázis 22/f

2009. júl. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Te idióta!! A BCE meg a BGF az ország két legjobb főiskolája. Közgazdász szakot csak ezeken érdemes elvégezni
2009. júl. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Javítás: A BCE az ország legjobb egyeteme.
2009. júl. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!