Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan működik egyetemen a...

Hogyan működik egyetemen a hiányzás? Mennyit lehet hiányozni? Főleg SZIE érdekelne.

Figyelt kérdés
Szeptember vége felé van lefoglalva szállás nyaralás miatt. Ez kb 3 iskolanapot érintene. Most kezdem egyetemet, nem tudom mekkora gond lenne és lehet e egyáltalán hiányozni?

2012. aug. 28. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen nem a napokat nézik. Vannak előadások, ahol akármennyit hiányozhatsz, ott nem gond. De vannak olyan előadások, valamint a gyakorlatok, ahol félévente maximum 3 hiányzás megengedett, különben automatikusan megbuktatnak. Igazolást nem kérnek, felnőttnek számítasz már, az a lényeg, hogy a 3 alkalmat ne lépd túl. Tehát menj nyugodtan, nem lesz gond.

Arra ügyelj majd csak, hogy érdemes spórolni az alkalmakkal és ok nélkül nem hiányozni, mert ha ősz végén ledönt valami influenza két hétre, akkor könnyű túlcsúszni.

2012. aug. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha van aláírás az órán akkor 3 órát hiányozhatsz. Több esetén nem írja alá a tanár a leckekönnybe, így nem mehetsz vizsgázni és nincs meg a jegyed. Jövőre újra fel kell venned, és ha épül rá tantárgy nagy valószínűséggel csúszol.

De ha egy hétre esik az a 3 nap akkor nem gond, mert nem valószínű, hogy egymást követő napokon lenne ugyan az a tantárgyad. Akkor lenne veszélyes, hogy ha 3 hétig minden kedden hiányoznál.

2012. aug. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet lesz olyan gyakorlat ahol pontokat kapsz. Na pl arról én nem szívesen hiányoznék a helyedben
2012. aug. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
nekem szie matek 1, 2 meglett úgy h egy előadáson se voltam benn....
2013. aug. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

gyakorlatól viszont soha ne hiányozz, én második félévben egy gyakorlatról se hiányoztam, viszont szinte egy előadásra se mentem be, max csak zh előtt.

(4-es voltam)

2013. aug. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!