Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi hiányzás! Hogy működik?

Egyetemi hiányzás! Hogy működik?

Figyelt kérdés
Minden hónapban 1 hétfői napon fogszabályzóra kell mennem. Ezt úgy oldom meg, hogy vasárnap este nem megyek vissza, hanem hétfő reggel elmegyek a dokihoz, és utána megyek vissza. Ami azt jelenti, hogy legkésőbb 2-re beérek a suliba. Na de mi van, ha pont akkor van olyan órám, ahonnan nem hiányozhatok csak úgy? Elfogadják az orvosi igazolást?
2012. aug. 23. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

mért nem kérsz délutáni időpontot?

am leszarják, hogy bent vagy-e vagy sem (sem esetén jóval nehezebb dolgod lesz vizsgáknál), csak az a lényeg hogy tudd az anyagot és ne vizsgánál hiányozz

2012. aug. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mert ha délutáni időpontot kérnék, hétfőn be sem tudnék menni. Havi 1 délelőttől annyira nem félek, hogy nem tudom pótolni. De nem lesz gond, ha valami fontosról hiányzok?
2012. aug. 23. 22:12
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Tanárfüggő. Ha előadásról hiányzol az senkit nem érdekel. De ha szemináriumról, akkor azt az adott tanárral kell megbeszélned. Nálunk páran csak kórházi igazolást fogadnak el, de szerintem ha megbeszéled az adott tanárral, hogy havi 1x ez van és még igazolást is viszel róla akkor nem hinném, hogy baj lenne.
2012. aug. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A többiek jól mondják.


Ha esetleg ZH-t is kellene írnod, akkor inkább az orvossal beszéld meg a halasztást.

2012. aug. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen óráid vannak éppen aznap. Azért van olyan, amiről nem jó/nem lehet ennyit hiányozni. Elvileg elfogadják az igazolást, gyakorlatilag nem biztos. Ha zh-ról maradsz le, arra sem biztos hogy elfogadják az igazolást, egy lehetőségtől elestél.

Pénteken nem tudsz elmenni? Vagy esetleg váltva, hogy egyszer péntek, egyszer hétfő? Úgy sanszos, hogy más-más órákról maradj le, nem 3-4 ugyanolyanról.

2012. aug. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igazából az a bajom, hogy magándoki. Heti 2x rendel, hétfő délelőtt és csütörtök délután. Még nem tudom az órarendem, de ha nem lenne pénteken órám, akkor eleve csütörtökön mennék. De így.. :/
2012. aug. 24. 08:49
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Ha bőcsész vagy, nem gond. De ha nem, és mondjuk laboros óráid is vannak, akkor szívás. Barátnőm átkérte magát az egyetem városába.
2012. aug. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tanárfüggő...de nem szeretik ha gyakorlati óráról,szemináriumról hiányzik valaki..ha ez pont hetfőn lesz mindig, akkor mindig hiányozni fogsz..nalunk nevsort irnak ilyenkor,3 hianyzast enged a legtöbb tanar, különben megtagadja az aláírást..de szerintem ez nem megoldás, hogy hétfőn sosem mész órára (szemináriumra)..mert ezt nem fogja egy tanár sem jó szemmel nézni..
2012. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
most olvasom elnézést, hogy 1 hétfői napon...nappali tagozaton amúgy ritka a pénteki óra- szóval lehet a csüt.i rendelésre siman tudsz majd menni.
2012. aug. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"nappali tagozaton amúgy ritka a pénteki óra"


Mármint nappali bőcsész szakokon.

2012. aug. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!