Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kell tenni pontosan a...

Mit kell tenni pontosan a diákigazolvány igénylésekor?

Figyelt kérdés

Biztos, hogy már 40x kérdezték, de egy helyet sem találtam, ahol normális választ kaptam volna!

Szeptembertől egyetemi hallgató leszek. Már 3-szor felhívtam az intézményt, hogy nem kaptam meg a szükséges tájékoztató levelet a következő tanévről, de még mindig nem küldték el. Azt is megkérdeztem, hogyan kell a diákigazolványt igényelni, de senki nem ad egy épkézláb választ!

Valahol azt olvastam, hogy nekem az intézmény által megadott csekken kéne befizetnem az összeget, de ilyen csekket nem kaptam.

Ettől még kérjek időpontot az okmányirodába? Azt előtte kell, vagy utána? A beiratkozáskor már ennek készen kell lennie, vagy már intézkednem kéne addig? (Szept. 4-én lesz.)


2012. aug. 28. 14:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Amit a neten olvastam, abból egy rohadt szót nem értek!
2012. aug. 28. 14:37
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem most kezdtem el, így pontosan segíteni nem tudok, csak bemásolom, amit nekünk küldtek a Neptunban körlevélként:


"Tájékoztatás hallgatóknak a diákigazolvány igénylés folyamatáról

Diákigazolványt csak beiratkozott hallgató igényelhet.

A diákigazolvány-igénylési folyamatot a hallgató kezdeményezi a tanulmányi rendszerben, várhatóan 2012. szeptember 5-től, a Neptun rendszer új verziójának kihelyezésétől.

Felhívjuk hallgatóink figyelmét, hogy diákigazolványt csak a lakcímkártyán található, bejelentett állandó lakóhelyre (L) vagy tartózkodási helyre (T) lehetséges kiállítani!

A hallgató feladatai:

1. A hallgató felkeresi bármelyik okmányirodát, és elkészítteti a fénykép és aláírás képét. Az okmányirodai ügyintézőtől NEK (Nemzeti Egységes Kártyarendszer) adatlapot kap ingyenesen. Ezen szerepel a 16 karakterből álló NEK azonosító.

2. A HWEB-en a hallgató a megfelelő képzését kiválasztva, az Ügyintézés/Diákigazolvány igénylés menüponton a Sorszám mezőbe a NEK azonosítóját írja be, majd az adatok ellenőrzése / megadása után a Mentés gombbal indítja igénylését. A hallgató személyes adatainak meg kell egyeznie a NEK adatlapon szereplő adatokkal! Amennyiben a Neptunban szereplő személyes adatok eltérnek a NEK adatlapon szereplő adatoktól, adatmódosítási kérelmet kell a hallgatónak benyújtania. Csak egyező adatok esetén szabad indítani az igénylést, különben nem gyártják le az igazolványt, és a hallgató befizetett összege elvész.

3. A hallgató a Neptun rendszeren keresztül bankkártyával teljesíti a rendszer által létrehozott pénzügyi kiírást.

4. A diákigazolvány ügyintéző csak a Neptun rendszeren is beiratkoztatott hallgatónak küldi tovább az igénylését!

5. A hallgató az állandó diákigazolvány megrendelése után, az igazolvány elkészültéig igazolást kérhet ingyenesen a diákigazolvány ügyintézőtől.

6. Az igazolvány elkészítési ideje kb. 45 nap. Az elkészült igazolványt a hallgató postán kapja meg. Az igazolványra az érvényesítő bélyeget a tanulmányi előadó adja ki a hallgatónak.

Ha a hallgató diákigazolványát elveszti vagy ellopják tőle, jogszabályban előírt 3500,- Ft szolgáltatási díjat köteles fizetni a Neptun rendszeren keresztül, bankkártyás teljesítéssel. Ezután igényelhet csak újabb igazolványt vagy matricát.

Budapest, 2012. augusztus 24.

Központi Tanulmányi Osztály

"

2012. aug. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oké, akkor bocs, ha hülye kérdés, de most akkor a NEK kódot kell igényelni a beiratkozás előtt?
2012. aug. 28. 15:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, kell.
2012. aug. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1, okmányiroda, fénykép, aláírás, megkapod a NEK adatlapot

2, beiratkozol

3, neptunba beírod a számod, igényled, elküldöd az árát

4, vársz és megkapod


leegyszerűsítve ennyi a lényeg

2012. aug. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tipp: NEK kódért már most foglalj időpontot, ha még nem tetted meg. Nálunk 3-4 hétre teljesen betelt a naptáruk.
2012. aug. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Találtam olyan várost, ahol nem kell időpont. Köszi a válaszokat! :)
2012. szept. 1. 23:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!