Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye, hogy az...

Mennyi az esélye, hogy az ismétlő érettségi németből jobban sikerül, mint az eredeti?

Figyelt kérdés
2011-ben érettségiztem, jelenleg egyetemen tanulok 2 éves felsőfokú szakképzést. Megtetszett az egyetem és mivel elég sok tárgyat akkreditálni lehetne, szeretnék jelentkezni alapképzésre, hogy diplomát is szerezzek. Kiszámoltam, de kevés hozzá a pontom, ezért németből szeretnék újra érettségizni, mivel ez elég rosszul sikerült ( csak 45% lett). Úgy érzem ennél többre is képes vagyok és szeretnék egy minimum 60%-os (4-es) érettségit. Akik eddig újraérettségiztek bármely tárgyból mennyire sikerült nekik jobban?
2012. aug. 26. 01:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Tanultál azóta, ha igen akkor miért ne sikerülhetne jobban?
2012. aug. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jesszus. Ez milyen kérdés?

Amúgy intő példám: 2011-ben érettségiztem angolból középszinten, az 83% lett szóbelivel 87%-re húzhattam volna fel maximum. Gondoltam még van egy évem, készülök majd és jobb lesz... De nem így lett, vagyis nem készültem semmit, inkább a többire, mivel tudtam, hogy 80 valahogy meglesz, gondoltam elégedett leszek már azzal is, mikor nyakamon az emelt szint, meg a matek, töri, amiből semmit se tudtam. Aztán megkaptam a feladatsort: láss csodát, szinte mindent tudtam. Az írásbelim 89% lett, és maxos lett a szóbelim, így 92% lett. Szerintem attól is függ, hogy milyet kapsz ki. Mert neked lehet a foglalkozásokból jobb a szókincsed, ami mondjuk 5 éve volt, de egy rablásokról szóló szöveget nem biztos, hogy már megértenél.

2012. aug. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mivel most is egyetemen tanulok vannak német óráim. Az eddigi egy év alatt mióta leérettségiztem az első félévben volt heti 2 német órám (ami nem sok), a második félévben pedig 4,erre elég sokat készültem, mert a tanár nagyon szigorú volt. Úgy érezem ennél a 45%-nál mindenképp jobbat tudnék írni. 2011-ben az írásbelim viszonylag jól sikerült, de a hallott szöveget nagyon elrontottam, elvileg (a tanár szerint is)nagyon nehezen érthető volt. A szóbelin szintén pechem volt, kihúztam a legutolsó tételt, amivel még nem is volt baj, mert magát a tételt tudtam, de volt egy része amikor párbeszédet kell mondani a tanárral és nekem ez az egy párbeszéd nem volt kidolgozva (sajnos még a címét sem nagyon érettem) így össze-vissza habogtam neki, ez eléggé lehúzta a jegyet.

Lehet, hogy maga a kérdés hülye, csak hát eléggé félek megpróbálni újra. Amire most járok az egy 2 éves képzés és jövőre fogok végezni, de a német érettségit is ekkor csinálnám. Mivel állítólag a szakdolgozatunkat majd elő kell adnunk egy bizottság előtt, attól félek, hogy ennek az időpontja és a német érettségi időpontja egybe esne.

2012. aug. 26. 11:13
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintetek a volt iskolámba vagy egy idegen iskolába éri meg jobban visszamenni újraérettségizni?
2012. aug. 26. 11:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én is menni akarok megint, és én is 2011ben érettségiztem és tényleg nehéz volt a hallásértés! nem középszint volt..én töriből akarok most menni h felvegyenek, a sulimba(én most is ott tanulok, okj-n), tavasziora megy, kicsit fura lesz beülni a mostani 12.-esek közé..főleg h mki ismer, szted nem gáz?Nem tudom mit fognak hinni, h megbuktam 2 éve?:O
2012. okt. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!