Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek volt már olyan tanároto...

Nektek volt már olyan tanárotok, akinek különösen hálásak voltatok azért amit tett értetek?

Figyelt kérdés
ha igen, akkor mit tanított, és mi volt az, ami miatt így "kiemelkedett" a többiek közül?
2012. aug. 24. 23:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, volt, nem is egy, akinek különösen hálás vagyok. És nem is az a fontos, hogy mit tanított, mert fizikát, kémiát, magyart, éneket stb. más és más eset.
2012. aug. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt. Középiskolában az osztályfőnököm. Kemény tanár volt, de pont ezért szerettem. Nem hagyta, hogy megbukjak, addig nyüstölt, míg egy kettest ki nem taposott belőlem, pedig nagyon zokni voltam matekból.


Mondom egyszer neki, hogy buktasson meg, és kész.

Aszondja: ilyen könnyen nem menekülsz. Megbuknál, aztán jövőre másik matektanárod lenne, meg ofőd. Nálam majd akkor fogsz megbukni, ha bebizonyítod, hogy tényleg hülye vagy. -- És kitaposta belőlem a kettest, pedig vért izzadtam. Mégis őt szerettem a legjobban.

2012. aug. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Igen.2 tanáromnak.Akik befolyásolták az életemet.Az első ilyen tanár,ált.felső osztályban volt.Magyar-történelem szakos tanár volt.

A második,középiskolában volt.Ő nő volt.

Divattervezést tanított.

2012. aug. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Igen, Az egyik az ált sulis matektanárom, ő szerettette meg velem.

Középsuliban pedig 2, egyik az infó...haláli egy pasas volt, mindenki utálta, de én imádtam...leírhatatlanul jó volt vele a kapcsolatom (míg másokkal csak ordibált:D)

A másik meg a média tanárom volt aki mindenkit tisztelt és szeretett, és aki figyelt az óráján az olyanokat hallott és tanult amiket nem hiszem hogy másnál lehetett volna ( Sokat mesélt az ÉLETről, meg a médiáról, miket csalnak, meg ilyenek:) imádtam)

Amúgy mind 3 férfi volt:)

Most megyek egyetemre...ott még nem tudom de szerintem már ilyen nem igen lesz:)

2012. aug. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek, hogy válaszolt. :)

utolsónak: nekem ez a kérdés egy egyetemi tanárról jutott most eszembe. :)

2012. aug. 24. 23:28
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen,Mindenkinek kell hogy legyen!:) Az akkor jó hír,Én idén megyek tovább a felsőoktatásba,hogy akkor ezek szerint ott is lehet találkozni ilyennel!:)

Kettes!A Te tanárod pedig nem kemény volt,hanem vajszívű!:D Az Én középiskolás matektanárnőm,akit azóta is a legjobb matektanárnak tartok,egyszer megbuktatott azért,hogy legyek szorgalmasabb!:O Szinte mindig bukdácsoltam Nála ezért.:) De erre csak később jöttem rá,mikor átkerültem egy másik osztályba,ahol meg már evvel a szerinte épphogy 2-es tudásommal Én voltam a legjobb.

Akkor hálás vagyok az angol tanáromnak is,akinek köszönhetően az egész csoport 3.-ban leérettségizett a tárgyból.

Ők nagyon-nagyon jó tanárok voltak!

2012. aug. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Megengedsz egy kérdést? Látom Te már a felsőoktatásba jársz. Nemtudom ösztöndíjas vagy fizetős vagy-e,de biztos van akit megkérdezz erről.:) Jobban mint Nekem,mert Én 2 napja hiába próbálok rájönni.

Tehát: Amikor utalom a tandíjat,mit írjak névnek?Az iskola egész nevét kiírva? Vagy rövidítve csak a kezdőbetűket? Esetleg más névre? 2-szer megkérdeztem már a banki adatokat a T.o.-n,de csak a bankszámlaszámot írják,meghogy ne felejtsem el a közleményt...

Köszi!:)

2012. aug. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Két középiskolás tanárom van és EDDIG két egyetemi, akikre felnézek.

Középiskolában a magyar tanáromat nagyon szerettem. Nagyon szigorú és vaskalapos volt, mindenki utálta én még is bírtam. Egyszer beszélgettünk egyet komolyabban felelés keretein belül, illetve később és elmondtam neki, hogy mérnöki szakra készülök, ettől független kivert belőlem is minden kötelező olvasmányt és kegyetlenül osztogatta az egyeseket is. A végén érettséginél éreztem, hogy a szóbelim nem lett túl jó, ő felhúzta, hogy az 5-ös határára essek pont. Elmondta, hogy tudja, hogy ez nekem annyira nem számít, de a néhány közül akik készültek az órájára én voltam az egyetlen, aki teljesen más pályára készül, még is odaadóan és kitartóan tanultam és büszke rám, azt kívánja hogy továbbra is így álljak a "nem érdekel" tárgyakhoz. Ő nagy hatással volt olyan szempontból az életemre, hogy talán először éreztem úgy, hogy amiért 5 évig küzdöttem (jó magyar érettségi), végül ha kicsit jó szándékkal is, de meg lett, tehát érdemes küzdeni a céljamért.


A matek tanárom hitt bennem akkor is, ha rossz napom volt, elvoltam keseredve és a szokásos 5-ösök helyett rosszabb dolgozatokat írtam. Ő szintén arra tanított, hogy higgyek magamban és bármilyen akadály is jön, nem feladni kell és azt mondani "nem tudom", hanem addig ülni felette, amíg meg nem születik.


Egyetemen az egyik tanárom neves, komoly szakember. Az első előadása a mai napig a fejemben cseng. Hogy hasznos munkaerői leszünk mi a társadalomnak és ehhez a feladathoz fel kell nőni. Aki nem tud, az el fog vérezni, aki tud és lediplomázik, az büszke lehet magára.

Másik tanárom szintén nagyon szigorú, de igazságos emellett. Egyenrangú félnek tekint minket, kollégáknak, kollegináknak nevez minket, gyakorlatiasan tanít, tapasztalatok alapján. Tud velünk nevetni és bulizni, de az egyeseket is betudja keményen írni. Ő abban volt hatással az életemre, hogy attól függetlenül, hogy laza, ugyanannyit vár, ha nem többet, mint bárki más. Rájöttem, hogy attól, hogy olykor lazulok, még lehet belőlem jó tanuló és később jó szakember. :)

2012. aug. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A gimis angol tanárom, sok energiát fektetett belénk, így az ő segítségével, különórák és különtanár nélkül simán sikerült letennem a felsőfokú nyelvvizsgát. :)
2012. aug. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sok ilyen tanárom volt.

Már rögtön alsóba a tanárnőm olyan jó hatással volt rám, hogy az hihetetlen. Nagyon jó tanár, a mai napig, ha találkozunk megállunk beszélgetni, nagyon aranyos, érdeklődő ember. Konkrét esetre nem emlékszem, hogy mit tett értem, úgy összességében az a 4 év, nagyon meghatározó ilyen szempontból. Nagyon sok figyelmet, törődést, megértést kaptunk tőle és szerintem ez nagyon fontos.

A felsős töri tanáromnak tényleg hálás vagyok. Nem szerettem a törit, de neki sikerült megszerettetnie velem, annyira, hogy a középsuliba rengetegszer csinálok kiselőadást is. Ráadásul annyira jól tanított, hogy már az órán megtanultuk nagyjából, amit kellett. A biosztanárom is ilyen volt. Vajszívű tanár volt, de valahogy sosem jutott eszünkbe, hogy ezt kihasználjuk. Az órák mindig nagyon jó hangulatban teltek, mintha nem is tanóra lett volna. Mindig elrepült az idő. Egyébként pedig nagyon aranyos és segítőkész volt.

A középiskolában is vannak olyan tanáraim, akiknek nagyon sokat köszönhetek. Ilyen pl. a magyartanárom is, aki kőkemény tanár, de mégis azt gondolom, hogy ez így jó. 9.-től kezdve időnként mindig mesél az érettségi követelményekről, nagyon szigorúan osztályoz, 50%-tól adja meg a kettest a dolgozatoknál. Sokat követel, sokszor felemeli a hangját és veszekszik velünk, lehülyéz és társai, de rám ezek pozitívan hatnak. Bár sosem voltam rossz tanuló, a magyar tanárom rádöbbentett, hogy ezt a 4 évet nem lehet ellébecolni, különben nagyon meg kell szenvednem egy jó érettségiért.

A rajztanáromat is imádom, bár ő nem tett úgy sokat értem, illetve de, kezdem elhinni, hogy nem is rajzolok annyira szörnyen (egész évben egy négyesem votl, az összes többi ötös. :D). Viszont az életfelfogása nagyon szimpatikus, ahogyan hozzá áll a dolgokhoz, és nagyon sok érdekes dolgot tanultam tőle. Nálunk a rajzórák is sajátosak, megkapjuk a feladatot, s miközben azt csináljuk beszélgetünk nagyon sok érdekes dolgokról. Volt már szó a világ kialakulásáról, az ősi vallásokról, az ezotériáról, a pszisebészetről, az egészségről-betegségről. Ő azzal tett értem sokat, amilyen, a személyiségével. :)


17/L

2012. aug. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!