Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehéz a kémia kilencedik...

Nehéz a kémia kilencedik osztályban?

Figyelt kérdés
Ti milyen tantárgyakból írtatok szintfelmérőt?

2012. aug. 20. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. 9. osztályban általános kémiát tanítanak, azt még tanulni sem kell, csak érteni. A neheze szerintem a 8. osztályos szervetlen kémia, mert sokat kell magolni, de az sem nehéz.

Meg egyébként is, hogy mondhatja bárki is, hogy nehéz egy 9. osztályos kémia, mikor az olyan alapszint... Egy egyetemi kémia elég durca.

2012. aug. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz. Angolból írtunk csak.
2012. aug. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
63%

olyan nehéz, hogy az első kémia órán a tanár klórt enged szét a teremben, aki elájul, az kapásból megbukik, a többieknek a kezüket a bumzen égőbe kell tartani, aki ö perc előtt elveszi, az még pótvizsgázhat Augusztusban, de ha ezt is túléled, akkor eléd rak három vegyületet, neked szagról meg kell állapítani, hogy melyik mi, és a leg nem mérgezőbbet meginni. Ha életben maradsz, van esélyed az évvégi hármasra.


Ez a kémia szintfelmérő



Mégis mit gondolsz???? Aki nem érti a kémiát annak nehéz, aki érti annak nem.

2012. aug. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
szerintem nem. de én vegyész vagyok. :-D
2012. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok valami jó kémiából, sajnos. :(
2012. aug. 20. 21:42
 6/12 anonim ***** válasza:
Én még ezt a kémiát amit középsuliba tanítanak , még csak kémiának se nevezném. Sokan mondják, hogy milyen nehéz a kémia, közbe meg el se bírják képzelni , hogy milyen nehéz. Mert ők csak az általános iskolait látják , az meg semmi. :)
2012. aug. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy már régebbi a kérdés de azért válaszolok... :)

Ahogy írták már...általánosban nem nehéz a kémia. Bár az is igaz, hogy nekünk olyan kémia tanárunk van, hogy nem lehet elég hálát adni az Istennek, hogy ő tanít minket. :)

7.-ben általános kémia van itt a nagyon alapokat tanulják. Szerintem ehhez még logika sem kell, hogy valaki ezt elsajátítsa.

8.-ban sem nehéz a kémia, ez szervetlen. Ha figyelsz órán, otthon gyakorlod a számolásokat és elolvasod a leckét 1szer, hogy tudd a fogalmakat vagy képleteket stb. ennyi elegendő szerintem ahhoz, hogy menjen. Szerintem nem vesz el sok időt.

9.-ben elölről kezditek a 7.-es kémiát csak részletesebben. Nehezebb mint általánosban de nem annyira, hogy egy 4esre minimum ne lehessen megtanulni.

10.-ben sokak szerint nehéz, és 10. évfolyamon az egyik legnehezebb tantárgy. Ami szerintem pont, hogy nem így van. Szerintem nagyon is logikus, magától értetődő. Szerintem ezt is meglehet tanulni 4esre minimum úgy, hogy nem kell hozzá zseninek lenni.

(Én most vagyok épp 10.es)

A 11.-es az ha jól tudom szervetlen kémia. És még nincs róla véleményem.

De összességében van véleményem a kémiával kapcsolatban.

Én úgy gondolom, hogy a kémiát még az is megtudja tanulni 4.-esre akinek nincs olyan nagy logikai gondolkodása/képessége. Szerintem a kémia az egyik legösszefüggőbb tantárgy és elég hozzá ahogy mondani szokás józan paraszti ész. De mi a titka?

1. Jó tanár (de nyílván ez minden tantárgynál fontos még az irodalomnál is amit picit sem kell érteni csak megtanulni)

2. Az órán figyelni az első másodperctől az utolsóig

3. A szabályokat, kifejezéseket, szavakat, neveket -->nem személynévre gondolok hanem pl. egy egy vegyület vagy atom nevét...szóval az ilyeneket megtanulni.

4. Számolásos részeket pedig gyakorolni otthon

5. Rendszeresség


Ha ezek megvan akkor az 5ös is megvan. :)

Szerintem a kémiára 1szer kell rájönni és aztán kapásból megy az egész...ezért is írtam, hogy mennyire összefüggő és logikus. És még annyi, hogy a kémiát nem elég párszor elővenni, meg kihagyni részeket. Mert ha elejétől nem tanulod akkor később nagyon, nagyon nehéz betömni a lyukakat. Mert minden tantárgynál fontos a rendszeresség de a kémiánál az egyik legfontosabb. Csak egy pl. ha történelemből nem tanulod meg az előző leckét és ezt még lehet fokozni (tehát ha több leckét nem tanultál meg vagy éppen mindig csak úgy tanultál, hogy a kettes meglegyen persze ennek is van hátulütője ami inkább az érettséginél üt vissza. De a kémia nem így működik. Az sokkal hamarabb visszaüt.

2012. dec. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nos kérdező? Hogy ízlik a kémia 9.-ben? :) :P
2012. dec. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Egész jó, emészthető.:)Szerencsére az alapoktól kezdte a tanár, jól magyaráz. És szintfelmérő sem volt.
2012. dec. 29. 17:31
 10/12 A kérdező kommentje:
És köszönöm utolsó, nagyon hasznos a válaszod. :)
2012. dec. 29. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!