Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van, hogyha nem jelenek...

Mi van, hogyha nem jelenek meg pótvizsgán?

Figyelt kérdés
Középiskolás vagyok 9-es, jövőhéten lenne a pótvizsga mi lenne, hogyha nem jelennék meg? automatikusan egyes gondolom? ezért nem rúghatnak ki? mert már harmadszorra lennék elsős. 5-ből buktam, nyáron lehetetlen felkészülni ennyiből, megpróbáltam, de 2 hét után feladtam...

2012. aug. 20. 16:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy nem értesz egyet az oktatási rendszerrel, még nem jelenti, hogy nem igyekezhetnél a teljesítésében. A történelemre például azért van szükség, mert aki tudja, hogy mi történt régen, az - remélhetőleg - nem esik hasonló hibába, nem befolyásolható. Nem választ meg pl. egy második Hitlert, ha tanult a korábbi hibákból. Vagy például tudja bizonyos dolgokról, hogy ha egy politikus azzal érvel, akkor az csak kamu, és provokálás.

Az egyik válaszolónak egyénként nincs igaza: a nyelvtan nem csak helyesírásból áll, azért annál több, és azt meg kell tanulni/érteni.

Viszont azért érné meg, hogy olyasmit is tanulj, aminek szerinted nem veszed hasznát, és ami szerinted hülyeség, mert nem biztos, hogy mindig úgy fogsz gondolkodni, mint most. Ez most nehezen elképzelhető számodra, de ha nem hagysz magad előtt nyitott lehetőségeket, akkor később sem gondolhatod meg magad. Na meg a fiadból sem lesz semmi, ha ezt látja tőled. Márpedig, aki nem lesz semmi, azt legfeljebb az utódai tudják kivakarni a sz*rból.


Egyébként mit szólnak ehhez a szüleid?

2012. aug. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Igen, több a helyesírásnál a nyelvtan, de általában az miatt szokták utálni az emberek. Egyébként jártam iskolába, tanultam nyelvtant. Jeles voltam mindvégig, de nem értem mit kell szerinted annyira tanulni azon. Az anyanyelvünkről van szó, így nagy része csak józan paraszti gondolkodást igényel.
2012. aug. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

18:05:

Sajnos tudom, hogy milyen világot élünk. 8 általánossal fogok kapni egy munkát, elég nekem a 70 ezer forintos fizetés is bármilyen munka legyen is az. Lesz egy albérletem, eltudom tartani magamat bőven.

18:40: Sajnos a végletek embere vagyok ezt azt jelenti, hogy - minden vagy semmi. Sajnos ilyen személyiség vagyok, aki vagy mindent teljesíteni akar és kihozni belőle a maximumot vagy semmit se. Pl. a tanulásban is így állok hozzá: vagy leérettségizem és egyetemre megyek vagy 8 általánost végzek. Nehéz eset vagyok. És a gondolkodásom nem fog változni szerintem, mindig is így gondolkodtam.

"a meg a fiadból sem lesz semmi, ha ezt látja tőled. Márpedig, aki nem lesz semmi, azt legfeljebb az utódai tudják kivakarni a sz*rból. "

Nem akarok családot, ez biztos. Még barátnőt se akarok egyenlőre.

Egyébként mit szólnak ehhez a szüleid?

Szomorúak, hogy ilyen buta vagyok... de én így érzem jól magam, nem érdekel a véleményük. Nem kell eltartaniuk, ha azt mondanák egy nap, hogy kidobnak (ami biztos, hogy nem fordulna elő), akkor én mennék ki az utcára hajléktalanként lakni, úgy is lehet élni végül is. Szerintem feltalálnám magam.

2012. aug. 20. 19:16
 14/15 A kérdező kommentje:

Ja igen és amit kihagytam:

Tehát a problémám az, hogy lelkiismeret-furdalásom van a szüleim miatt meg a nagyszüleim miatt, hogy nem teljesítek jól az iskolában. Jó lenne hogyha elfogadnának ilyennek...

2012. aug. 20. 19:21
 15/15 anonim ***** válasza:

18:48-as, jó, az anyanyelvünk, de mikor az első szavam kimondtam, nem az volt, hogy írásban jelölt teljes hasonulás, meg hogy felső nyelvállású hangok.


Kérdező: és mi lenne, ha ilyen szépen türelmesen beszélnél erről a szüleiddel? Mint itt velünk.

2012. aug. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!