Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van, hogyha nem jelenek...

Mi van, hogyha nem jelenek meg pótvizsgán?

Figyelt kérdés
Középiskolás vagyok 9-es, jövőhéten lenne a pótvizsga mi lenne, hogyha nem jelennék meg? automatikusan egyes gondolom? ezért nem rúghatnak ki? mert már harmadszorra lennék elsős. 5-ből buktam, nyáron lehetetlen felkészülni ennyiből, megpróbáltam, de 2 hét után feladtam...

2012. aug. 20. 16:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy kirúghatnak-e, de szerintem jobban járnál. Feleslegesen foglalod ott a helyet. Ráadásul nem égő, hogy ennyiszer megbuksz? Nekem már lesült volna a bőr a képemről. Egyébként mi az oka, hogy ennyire nem tanulsz? Menj át egy sokkal gyengébb tanintézménybe.
2012. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Örülni fog az osztály is, ahova bekerülsz... Amúgy nincs valami olyan, hogy kirúghatják és kötelezhetnek gyengébb sulikat, hogy vegyék fel? de lehet rosszul tudom. De ha ennyiből buksz, akkor az lustaság, nem? vagy komoly tanulási nehézség, de akkor meg nem oda kell járnod.


Amúgy én a helyedben elmennék. Legalább értékeljék, hogy gerinces vagy. Most mondanám, hogy legalább egy 2-est összedumálsz valahogy, de mondjuk 5 tantárgyból...

2012. aug. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ismerősömet akkor rúgták ki, amikor harmadjára is megbukott.

Egyébként hogy-hogy engednek egyáltalán pótvizsgázni, ha ötből buktál? Én úgy tudtam, hogy csak háromból lehet.

2012. aug. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is filóztam, hogy mi az hogy ötből. Két dolog lehetséges: vagy ez már nem aktuális, vagy pedig a kérdező egy unatkozó kis kamugép, aki már nem fér a bőrébe, hogy kezdődik az iskola, gondolta szórakozik egy kicsit.
2012. aug. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vagyok kamu, bárcsak az lennék. Bármennyiből lehet pótvizsgázni tudtommal, nem csak háromból, ezt eltörölték.

Egyébként tényleg elég égő, de nem tudok mit csinálni, lusta is vagyok, az agyam se fog, nincsenek céljaim...

A pótvizsgára szerintem nem megyek el, évet ismételni meg nem akarok megint.

2012. aug. 20. 16:37
 6/15 anonim ***** válasza:
Mi az az 5 tantárgy egyébként? Mi lenne neked elég motiváció? Az nem izgat, hogy simán nyomorogni fogsz ha nem lesz nagy szerencséd vagy nincsenek milliomos szüleid? Vagy akár még bűnöző is lehetsz, de nem javasolnám.
2012. aug. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Tehát történelem, matek, fizika, nyelvtan, földrajz.

Bűnüző sose leszek, nincsenek magatartási problémáim ha erre céloztál. Nem minden rossz tanulónak rossz a magatartása az iskolában.

Sajnos nem motivál semmi. Próbáltam már keresni motivációkat, nézegettem azt, hogy minek tanulnék tovább érettségi után, de rájöttem, hogy minden túl magas lenne nekem, és nem tudnám teljesíteni. Egyébként nem zavarna, hogyha egyszer a semmi közepén találnám magamat, pedig ha így folytatom akkor az lesz. 8 általánossal is ellehet helyezkedni biztosan, és találni lehet munkát. Az a fizikai munka amit találok 8 általánossal bőven kielégít engem. Ami nem érdekel azt nem tudom megtanulni sajnos...

2012. aug. 20. 16:49
 8/15 anonim ***** válasza:

"Ami nem érdekel, azt nem tudom megtanulni sajnos."

Ezzel én is így voltam, de azért azokból is össze tudtam kaparni egy nyomorult kettest. Ja, 8 általánossal is lehet munkát találni, de 8 általánossal is nehéz, ha nem nehezebb. Ugyanis telített a munkaerőpiac alacsony iskolai végzettségűekkel is. A bűnözőlét felvázolásával nem feltételeztem viselkedési problémákat, pusztán lehetőségként vetettem fel:D Amúgy nem értem mi bajod mondjuk a nyelvtannal, mert például különösebb helyesírási gondjaid nincsenek. Vagy legalábbis nem ellenkezel a helyesírás ellenőrzővel mint sokan mások ezen az oldalon:D Ahhoz, hogy az említett tárgyakból megbukj úgy, hogy alapból normális agyi kapacitással rendelkezel, okvetlenül szükséges annyi lustaság és nemtörődömség, hogy még az órákon se legyél hajlandó odafigyelni. Szerintem hagyd a fenébe ezt az iskola dolgot, ne erőltesd, semmi értelme. Ha esetleg a későbbiekben nem boldogulsz az életben, talán eléggé motiváltnak fogod magad érezni a tanulásra, addig időpocsékolás. Menj csinálj egy targoncás jogsit, aztán hátha tologathatod a raklapokat havi 80ezerért. Az is jobb mint a semmi.

2012. aug. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, és az előző hozzászólóknak is köszönöm.

8 általános iskolával is fogok találni munkát, ebben biztos vagyok. Annyit már megtanultam az iskolába ami az alapvető boldoguláshoz szükséges az életben szerintem. Minek tanuljak történelmet, meg ilyen hülyeségeket, ha nem érdekel a múlt? A múlt már elmúlt, nem érdemes vele foglalkozni, most a jelenben vagyunk... Az egész oktatási rendszer nincs rendben szerintem. A többi tantárgy se érdekelt, általánosba is végig 2-es voltam mindenből.

2012. aug. 20. 17:34
 10/15 anonim ***** válasza:
Fő az önbizalom:) Öcsém is valahogy így gondolkodott mint te, és mostanában nem boldogult 8 általánossal Magyarországon. Régebben még igen, manapság már nem. Rengetegen középfokú végzettséggel sem kapnak munkát, semmilyent. De úgysem fogsz hinni sem nekem, sem másnak, majd megtapasztalod, hogy milyen világot élünk. Ha az a célod, hogy zsíros kenyeret egyél egész hónapban mi után kifizeted a rezsidet, én nem állok az utadba. Azért sok szerencsét neked.
2012. aug. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!