Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit fizetnek az egyes...

Mennyit fizetnek az egyes ösztöndíjak egyetemen?

Figyelt kérdés
A szüleim támogatására sajnos nem számíthatok, tehát az kb. 0 ft egy hónapban. Azt szeretném kérni, hogy valaki, aki ért hozzá, szedje már össze, hogy milyen lehetőségeim vannak, és ha mindent megpályázok (és meg is nyerek) akkor kb. mennyi pénzre számíthatok összesen? Minden létező ösztöndíj érdekelne

2012. aug. 13. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Első félévben, főleg első hónapokban semmire.

Ösztöndíj:ez március körül érkezik előszór, atnulmányi átlagodtól függ: 5000-25000Ft

Bursa:6000Ft

szociális: ez a szociális helyzettől függ:5000-30000Ft

Ez csak kb.-ra

2012. aug. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jol irja az elso, nalunk is kb ennyi, de ez nagyon valtozo. Nekem igy alakult: Szoctam, 17 ezer, osztondij (csak 2. felevtol) 17 ezer, bursa 0, mert pesten, a 6. keruletben nincs ilyen. Ez a suli, emellett az onkormanyzat adott kuln szoctamot, mert raszorultam. Erdemes bemenni az onkormanyzatodhoz es utana kerdezni, hatha van vmi palyzat.
2012. aug. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Ott van még a köztársasági ösztöndíj, ami havi 34.000 Ft. Viszont ezt megnyerni teljesítmény, itt olvashatsz róla:

[link]

Ezt elsősként nincs esélyed, csak majd később, viszont már most tudatosan készülhetsz arra, hogy majd megpályázod.

2012. aug. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, nálunk is ilyesmi nagyságrendben lehet összekaparni. Bár cizellálnám azért azzal, hogy (tisztelet a kivételeknek, azaz a VALÓBAN rászorulóknak) a szoc.tám. SAJNOS sok helyen hazugságversenyről szól. Köztársasági ÖD, na ott nem lehet hazudozni :D De tanulmányi ÖD összege is (a kreditrendszer és a nálunk lévő szabályok miatt) furcsa néha. Nálunk évfolyamelsőként+köztársasági+ilyenolyan egyéb kisebb bevételek 100.000 Ft/hó körül (vagy efelett) is ki lehet szedni a rendszerből
2012. aug. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyilván hozzá kell tennem még, hogy ez nem az átlagos összeg. Ilyet elég nehezen lehetne mondani, annyi mindentől függ.
2012. aug. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Változó. Nekem a Bursa 8e, a szoc. tám 22e, plusz még van diákhitelem, ami havi 30e.
2012. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 delusion ***** válasza:

Nekem se jutott eszembe más ezeken kívül, jól írták előttem.


Alsó határt, átlagot nem lehet mondani (és értelme se lenne), de ha olyan a szociális helyzeted, köztársasági ösztöndíjban részesülsz, van Bursa az adott önkormányzatnál, akkor szerintem is összejöhet akár a havi 100K is... ami elég jó szerintem!


De az ehhez vezető út enyhén szólva rögös... :)

2012. aug. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) hallottam már elég sokat erről a köztársasági ösztöndíjról, viszont szerintem ezt tényleg a zsenik kapják meg kb ; egy embert ismerek, aki ilyet kap, de ő évfolyamelső, 2 nyelvvizsgával, egyetemi versenyeken ötödiknél még nem volt rosszabb helyezése...úgy gondolom, magamat ismerve, hogy ezt én nem tudnám elérni :(
2012. szept. 2. 08:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!