Hogyan feleljek?

Figyelt kérdés
Hogyan feleljek a suliban? Mindjárt kezdődik a suli, oktober közepén már rég a felelések és a dolgozatok viharában leszünk. És nem megy valami jól a felelés. Most megyek 6.-ba.. Mindig összezavarodom, mindenfélét beszélek, és ideges leszek. Tanulási módszerem annyi, hogy elolvasom 2×-3×, ha tudom tudom, ha nem, nem. Tehát: Hogyan feleljek szóban.? És milyen tanulási módszerem legyen? Köszönöm előre is!:)

2012. aug. 6. 01:44
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Ha stabilan és biztosan tudod az anyagot, ez a kérdés nem merül fel. Tehát a válasz: tanulj. A 2-3-szori olvasás cseppet sem elég.
2012. aug. 6. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Reprodukáld a számonkérés körülményeit.

Azaz olvasd el csak 2-3x, majd tegyél úgy mintha kihívtak volna felelni. Ha elakadsz olvasd el még egyszer, majd folytasd.



Addig csináld ezt amíg mindenféle segítség nélkül is menni fog. Csak az elején nehéz, utána gyorsabban fog menni.

2012. aug. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ne ess abba a hibába,hogy ideged leszel felelés közbe,ha valami nem jut eszedbe.annál rosszabb,ha felhúzod magad akkor több dolgot is elfelejtesz.magasról sz@rni kell arra,ami nem ugrik be.a fontos dologra úgyis rákérdez a tanár,de végül is nem jut eszedbe akkor rámondod hogy nem tudom,megvonod a vállad oszt kész.


tanulásnál hangosan olvass,és úgy is mond fel az szöveget,mert úgy könnyebben megragad a fejedbe.ha meg nem érted az egészet akkor szerintem fölösleges magolni,mert ha olyan idegeskedős tipus vagy,el fogod felejteni az egészet,mikor oda kerül a sor.és az lesz az érzésed,hogy fölöslegesen töltöttél el 1,5 órát az életedből a semmire,azt az időt amit hasznosabban fel tudtál volna használni. :D

2012. aug. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.:D Utolsó kommentelő: 'Annyira' nem vagyok idegeskedő tipus.xD De majd megpróbálom. 1-2 alkalommal próbáltam már hangosan tanulni, de a szüleim hülyének néztek, hogy mit beszélek magamban.:DD De majd kipróbálok minden tippet.:)
2012. aug. 6. 11:50
 5/5 anonim ***** válasza:
az nagyon nagy kitolás veled szembe,ha hülyének néznek,inkább segíteniük kellene,nem hátráltatni a tanulásba.a tanárod se mentalista,hogy gondolatba feleljél neki :D ha a hangosan tanulás használ,akkor mond meg nekik,hogy mostantól így készülsz fel órákra meg dolgozatokra,mert így könnyebben megragad a fejedben,és nem vagy hülye. :)
2012. aug. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!