Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » "Egy lakcímen élők"-nek...

"Egy lakcímen élők"-nek számít a tartózkodási hely is?

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt kérlek fejtsd ki bővebben.

Arra gondolsz, hogy arra is ki tudod-e kérni az igazolást egy lakcímen élőkről, ami csak a tartózkodási helyed, de nem az állandó lakcímed? Mert azt igen, azt lehet.

Én pl. albérletben élek a fiammal, az egyetemen meg kell a szoctámhoz az igazolás, ezért egyértelmű, hogy a tartózkodási helyről kérem ki az igazolást, nem az állandóról, hiszen nem ott lakunk, és különben is, akkor beleszámítanák a szüleim meg a testvérem jövedelmét, miközben nem vagyunk egy háztartásban. Így a tartózkodásiról kérem ki az igazolást, tekintve, hogy ott lakunk, így jön ki az egy eltartó, egy eltartott, ami fedi a valós helyzetet.

Remélem erre voltál kíváncsi :)

2012. júl. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, erre voltam, köszi :)

Pontosabban úgy van, hogy én állandóra vagyok bejelentve, de édesanyámnak csak a tartózkodásija és ez érdekelt, hogy így jó-e.

2012. júl. 30. 10:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!