Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológus BSC tananyaga mennyir...

Biológus BSC tananyaga mennyire egyezik a gimis tananyaggal?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy ha elkezdem a biológus BSC-t akkor az ott megszerzett tudás fél-1év múlva elég lesz egy biosz középszintű érettségihez? Vegyészmérnök szeretnék lenni, de nincs hozzá megfelelő érettségim, (közgáz van) ezért jelentkeztem biosz szakra, aminek viszont hosszú távon nem sok értelmét látom (elhelyezkedés miatt).

2012. júl. 10. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fog egyezni kb. semmi, amit középszinten tanulsz, az elenyésző itt biosz szakhoz képest. Ha csak azért jelentkeztél, mert fel akarsz készülni az érettségire (WTF?), akkor szerintem be se iratkozz, mert 1. a legnehezebb szakok között van, 2. nem ilyen kis gagyi dolgokat tanulunk, mint gimiben, hanem keményen rendszerezés, szervezettan és miegymás 3. könnyen el lehet vele helyezkedni, de nem az olyanoknak, mint neked, akik csak heccből jönnek ide, hanem akik ezzel szeretnének foglalkozni. És csak szólok, hogy baromi kevesen végzik el a szakot, szóval ha csak így találomra jelölted be, akkor tuti nem fogod.
2012. júl. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, ha vegyészmérnök akarsz lenni, akkor miért bioszra mész. Vegyészmérnöki szakra, erős kémia alapok kellenek.

Biosz szakon a középsulis anyagot bővítik, meg még tanulsz harmincmillió új témakört. De ott már feltételezik a középsulis anyagot, nem tanítják meg újra. És egyébként első évben egyébként is fel felzárkóztató, illetve bevezető tárgyak vannak. Infó, matek, fizika, kémia, sejtbiosz, etológia, bevezető állattan, bevezető növénytan.

Szerintem nincs sok értelme. Rengeteget kell majd tanulnod, és csomó olyan dolgot, ami érettségihez nem kell. Ellenben érettségi anyagából semmit nem fogsz tanulni. Csak az állami féléveid, vagy a pénzed fog fogyni. Semmi értelme sincs.

2012. júl. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem akarok én belegázolni a kis lelkedbe, de ekkora oltári nagy baromságot már rég olvastam itt a gyakorin

különtanár?? felkészítő kurzusok??

2012. júl. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

semmi értelme, mert nem azt fogod tanulni ami az érettségibe lesz. ráadásul vegyészmérnöknek matek + kémia kell. igaz lehet matek + biosz is, de az elég nagy baromság.

ezzel csak elpazarolsz két értékes félévet az államilag támogatottból...

2012. júl. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges ezért pazarolni a pénzt, meg az időt. Maradj otthon, és tanulj a biosz érettségire. Bár tényleg inkább kémiát kéne, mert az első félévben általános kémiából, meg kémszámból úgy meg fognak vágni, hogy csak na. Még azokat is meg szokták, akik jók kémiából. Egyébként is a vegyészmérnök képzés 7+4 féléves, tehát ha most elpazarolsz két állami félévet, akkor ha mész msc-re, ott a végén már fizetned kell, nem is keveset.
2012. júl. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!