Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták ti hogyan birkózt...

Egyetemisták ti hogyan birkóztok meg a rengeteg tananyaggal?

Figyelt kérdés
Most nem az érdekel, hogy este energia ital mellett stb., hanem hogy kézbe vesztek egy könyvet és utána mi történik, hogy memorizáljátok?
2010. nov. 7. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Jegyzetelek,színezem a fontosabb részeket, ábrákat rajzolok.Próbálom megérteni az olvasottakat, mert úgy könnyebb memorizálni.Szeretem a végén felmondani, akár milyen ciki így negyedévesen, de hangosan:)
2010. nov. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Meg kell érteni, nem be kell magolni. Ennyi a titok.


A klasszikus metódus szerint elolvasod a tartalomjegyzéket, hogy legyen egy képed arról, hogy hogyan épül fel az anyag. Mi mire épül, mi után következik?


Ekkor lesz egy elképzelésed, hogy merre halad az egész. Ezután lehet kezdeni az olvasást. Ne siesd el, gondold át minden fejezet előtt, hogy mit tudsz, a témáról. Legyen egy elképzelésed már előre, hogy miről lesz szó, így könnyebb lesz az egészet követni, megérteni.


A végén bizonyosodj meg arról, hogy a kulcsfogalmakat pontosan érted, el tudod mondani. Utána már csak fel kell idézni, hogy hogyan jutottál el egyik kulcsszótól a másikig.

2010. nov. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen az anyag.

Pl ha élettani normálértékeket kell tanulnom (pontos számadatokat), akkor elolvasok kb 10-et, próbálom memorizálni, majd felmondom.

Utána megint 10, azt is felmondom, majd a 20-at egyszerre is..

És ezt szépen addig, míg el nem fogynak:D


Ha olyan anyagot tanulok, amiből egy-két olvasásra is megragad vmi (pl. 200 oldal az egész, de nem szó szerint kell), akkor először elolvasom az egészet.

Vagy az első olvasásnál, vagy ha több időm van, akkor a második olvasásnál kiszövegkiemelőzöm a lényeget.

Utána témánként (vagy kisebb fejezetekre bontva) elkezdem tanulni.

Elolvasok egy részt, megpróbálom felmondani a lényeget.

Ha van benne vmi nehezebb összefüggés, azt kijegyzetelem vagy lerajzolom.


Ha olyan tárgyat tanulok, aminél semmi értelme olvasgatni, mert úgysem jegyzek meg belőle semmit (pl. biokémia), azt rögtön kisebb fejezetekben kezdem el tanulni.


Ha már tudom az anyagot (vagy legalábbis úgy érzem), akkor átnézem a tételsort (ha egyáltalán van).

Ami tök ismeretlen, azt megkeresem és megtanulgatom pluszban.

2010. nov. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, sokat segítettetek! Várok még válaszokat:)
2010. nov. 7. 10:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, mint tanulok. A műszaki dolgokat lassú, értelmező olvasással tanulom, és mindenre ráguglizok, amiben nem vagyok teljesen biztos. Próbálom reprodukálni.

A bölcsész tárgyaknál van egy-egy jóó hosszú olvasmánylista. Azokat mind elolvasom (vagy legalábbis amihez hozzájutok), ha van időm, akkor majd még egyszer. Az órai jegyzetet utána kb megtanulom, de ezt nem lehet felmondani, hanem majd eszembe fognak jutni a dolgok, amikor ki kell fejtenem vizsgán.


Mondjuk számomra a legnehezebb az, hogy egyáltalán nekiálljak tanulni :S

2010. nov. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mérnökként én nem tanulok. Elolvasom, és megértem. Ha nem, csinálok hozzá 20-30 példát, és megértem. Ha úgy se, akkor egye fene, megyek tovább.
2010. nov. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mikor érettségiztem úgy kezdtem el egy tételt tanulni, hogy azonnal, első olvasásra aláhúztam a fontos részeket, és mikor a végére értem kezdtem felmondani. Ha megakadtam a gondolatmenetben, egy gyors puska, és tovább. Második felmondásra már tökéletesen tudtam egy 5 oldalas tételt, és ezt 15 perc alatt. Tény, hogy rengeteg alapom volt, 4 év alatt néha figyeltem is, de szerintem jó módszer. Bizonyítandó még; a szóbeli előtt elmeséltem a technikám egy barátomnak, aki abszolút nem tanult, és nem érdekelte az érettségi. 2 nap alatt így memorizálta azt, amit átaludt az előző években, bár csak a történelem tételeket vette át.
2010. nov. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezért jó, ha matekos vagy. Mi nem tanulunk elvont dolgokat, mindenben van logika( ha nem, belemagyarázzuk:).


Ha valami nem megy, gyakorolom, úgy 20-30 példán keresztül.Ezért nem kell tételeket tanulni, mivel alkalmazni tudod, tehát érted és akkor már nem kell magolni.


Értsd és akkor memorizálsz.

2010. nov. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én az értő olvasásra voksolok. :)
2010. nov. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!