Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet valakiből könyvtá...

Hogyan lehet valakiből könyvtáros?

Figyelt kérdés
milyen iskolát kell elvégezni? mik a napi feladatai? nehéz munka könyvtárosnak lenni? ezekre a kérdésekre szeretnék választ kapni! előre is köszönöm...

2012. júl. 9. 00:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Főiskolát könyvtár szakon, vagy OKJ-s tanfolyamot. Könyvtárak, közművelődési intézmények mindig indítanak ilyet.
2012. júl. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Informatikus könyvtáros szakra kellene hozzá jelentkezned (ez nem két szak, mindenki azt hiszi). Viszonylag sok egyetemen/főiskolán van ilyen képzés, csak ahány hely, annyiféle az oktatás.
2012. júl. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem ellentmondásos kicsit ez az informatikus könyvtáros? mert ugye az infósnak nagyon jónak kell lennie matekból ugyanakkor egy könyvtáros szerintem humán beállítottságú és a matekot és a programozást nem nagyon érti legalábbis nekem ez a tapasztalatom... az infóst meg szintén nem érdeklik a "humán" dolgok pl az irodalom... sztem hülye volt aki ezt kitalálta így
2012. júl. 9. 09:12
 4/9 anonim ***** válasza:
bár sosem tanultam, de szerintem nem értelmetlen. egy könyvtárosnak tökéletesen kell kezelnie az elektronikus rendszert, ami - gondolom én - egy Szabó Ervinben nem kicsit összetett feladat...
2012. júl. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igazából helytől függ, hogy mennyire erős az informatikai része az oktatásnak, van, ahol gyakorlatilag semmi, máshol meg programoznak, de inkább csak kedvcsinálónak szerepel a szak nevében az "informatikus" szó. Amennyire értenie kell az informatikához egy könyvtárosnak, az az integrált rendszerek kezelése, mivel ma már a könyvtár szinte minden munkafolyamata számítógépen zajlik.
2012. júl. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az előttem hozzászólónak igaza van; az "informatikus" inkább kedvcsináló, mivel korábban - mikor még "csak" könyvtáros képzés volt - ugyanannyi informatikai ismeretet el kellett sajátítaniuk a hallgatóknak. Persze, hogy mennyi az éppen elegendő, az folyamatosan változik. Napjainkban az informatikus könyvtáros képzésen belül már sok helyen van "információmenedzser" és/vagy "információbróker" szakirány. Én ugyan nem ezekre szakosodtam a főiskolán, de annyit tudok róla, hogy igazából nem azon van a hangsúly, hogy a könyvtárakban helyezkedhessen el valaki. A könyvtárosképzés nem ok nélkül szerepel a felsőoktatásban; rengeteg dolgot meg lehet tanulni az információkeresésről (pl. különböző adatbázisok használata), így aki jó információkereső szakember lesz, akár még komolyabb cégeknél is kaphat végzettségének megfelelő munkát. És nem könyvtárosként.

Persze informatikus csak ettől még nem lesz senki, az egy másik képzés. :)

2012. júl. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy félreértik az informatika jelentését. Az informatika az információval foglalkozik. Nem kell ide matek, meg hasonlók.
2012. júl. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na, én vettem a fáradságot és a felvi.hu-n beírtam a szakkeresőbe, hogy könyvtáros és tényleg csak informatikus könyvtáros szakok jönnek ki, de vagy ezer helyen van ilyen szak.

[link]

2012. júl. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A google-be meg azt írod, könyvtáros asszisztens, és kijonnek azok a képzések is.
2012. júl. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!