Mit vegyek? (lent)
Szeretem a biológiát és azzal is szeretnék tovább tanulni. Azon gondolkodtam hogy aki pl: FOTOGRÁFUS akar lenni az vesz fényképezőgépet és élvezi hogyismondjam az a hobbija és segít neki majd a továbbtanulásba.
Én aki a biológiát szereti és ezzel akarok tovább menni én mit tudnék "segéd" eszközt venni? Sejtelemzésekre mikroszkópot vagy mit?:D
Lehet olvasgatni könyveket, kirándulásokon megfigyelni a növényeket, állatokat. Esetleg egy mikroszkópot beszerezni, de igazából semmi olyan nincs, aminek lényege, vagy haszna lenne.
Aki fotográfus akar lenni, az előbb elkezd fényképezni, rájön hogy ezt szereti, és ezért kitalálja, hogy fotográfus lesz.
Aki biológus akar lenni, az előbb biológiát tanul, rájön hogy ezt szereti, és ezért kitalálja, hogy biológus lesz.
Ez a helyes gondolatmenet. Azaz ami egy fotográfusnak a fényképezőgép, az egy biológusnak a biológia tankönyve.
Ha érdekelnek a növények, állatok, mikroszkópok, akkor foglalkozz velük, de ne legyenek, de mondjuk nem is lehetnek "segédeszközök", mert hasznuk annyira nem lesz, csak mint írtad, ezek hobbik.
Én is biológiát tanulok, szóval az első kérdés:
Téged mi fogott meg a bioszban? Engem az állatok, főleg a rovarok. Már nagyon kis korom óta gyűjtöm rovarokat, apának volt egy rovarhatározója, azért tanultam meg olvasni iskola előtt, hogy azt a könyvet el tudjam olvasni. 6 éves koromra már kívülről betéve tudtam azt, és még 2 másik rovaros könyvet. Jó volt, mert amikor apával kirándultunk hétvégenként, és láttam egy bogarat, akkor megfogtam, ez kalandos volt, beraktam egy üvegbe, otthon pedig meghatároztam. Ez így folyt éveken át, sok-sok gyönyörű rovargyűjteményem lett, amiket saját magam rendszereztem pontosan magyarul-latinul. Ez örömet okozott nekem. Evidens volt, hogy ilyesmit akarok csinálni -> jöttem ELTE bioszra! :)
Nyilván nem ez az egyetlen út, SŐT! Az immunbiológia, és a molekuláris biológia a biológia legkedveltebb ágai! De ezeken kívül ott van még a zoológia, botanika, humánbiológia, stb, nagyon sok minden, de előbb azt tisztázd magadban, mi az, ami nagyon tetszik neked a bioszban! Ha nem vagy valami iránt "fanatikus", akkor nem lesz belőled jó biológus! Persze, ez a fanatizmus bármikor belédbújhat, akár majd az egyetemen is. Szóval 1 valamit nagyon-nagyon szeress, ez a kulcsa az egésznek! :D
Üdv.: polarbeer
Mivel én mindig szerettem a pontos rendszerezést, ezért rendszerező jellegű határozó kézikönyveim voltak.
Kezdtem apukám Búvár Zsebkönyveivel: Bogarak; Lepkék; Szitakötők, kérészek, hangyalesők; Kabócák, bodobácsok; Sáskák, szöcskék, tücskök; Egzotikus rovarok; Trópusi pillangók
A búvár zsebkönyvek kezdőknek nagyon jók, de csak rajzok, és nem fényképek vannak bennük. Fényképes könyvek: Természetkalauz sorozatból a Rovarok; Lepkék; Kétéltűek és hüllők.
Megvan még, de kevésbé jó könyv a Határozó kézikönyvek sorozatból a Bogarak, szitakötők, pókok és más ízeltlábúak c. könyv. Ebben jó a leírás, de elég kevés fajt mutat be.
Legújabb zsákmányom az ÉlőVilág könyvtár sorozatból a Bogarak c. könyv, nagyon nagyon jó, szépen kidolgozott, alaposan összerendezett munka.
Ha ezek közül veszel párat, először sztem csak 1gyel érdemes kezdeni, mert elmegy az embernek a kedve tőle :)
Aztán előbb-utóbb, ha ezzel foglalkozol, belédivódik a komplett szakirodalom.
Jó bogarászgatást, üdv.:
polarbeer
De minek?
A jó sztereomikroszkópok hasznosak lehetnek később, de egyenlőre ne ruházz be rájuk, mert nagyon drágák, és azért makroszkópikusan is sok csodát rejt a rovarvilág, illetve az állatvilág bármely képviselője! )
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!