Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan működnek ezek az...

Hogyan működnek ezek az autósikolák? Hogy kell elképzelni?

Figyelt kérdés
rendesen mint az iskolába be kell járni órára? és ott is minden úgy működik mint pl: egy töri órán? vagy hogy?minden órán ott kell lenni? és ha nem vagyok ott?
2012. júl. 1. 16:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Leírom nálunk hogy volt. Először is beiratkoztam egy KRESZ-tanfolyamra. Ez alapból nem kötelező, sőt, igazából minden, amit ott elmondtak itthon is megtanulható, de ezt persze akkor még nem tudtam. Heti 2x volt KRESZ óra, kedden és csütörtökön 4-től fél7-ig egy szünettel. Itt főleg egy nő magyarázott, mi figyeltünk, ha kellett vmit, azt leírtuk, de minden benne volt a könyvben. Majd elmész és levizsgázol, ami jó esetben elsőre sikerül. Nem nagy dolog elsőre megírni, kell kicsit tanulni, meg otthon párszor megcsinálni a programot, amin gyakorolhatod a tudásod, de ennyi. Nálam egy csomó olyan kérdést is feltettek, ami vagy magától értetődő vagy alapból is tudod már.

Én ezután rögtön mentem vezetni. Kinéztem az oldalról egy szimpatikus oktatót meg kocsit és kész. Felhívtam, megbeszéltünk egy időpontot. Az első amit megkérdezett, hogy vezettem e már autót, mivel van aki úgy megy oda, hogy tud vezetni, csak papírja nincs róla. Mivel én még azelőtt semmit nem vezettem, ezért rögtön a gyakorló pályára mentünk. Kb heti 2x találkoztunk 2 órára egy szünettel. 10 óra után mentem forgalomba. Én magam mondtam neki, hogy előbb semmiképpen ne (ebben ő is egyetértett), mert ugyan vannak olyanok, akik simán elvezetne forgalomban is még rutin vizsga előtt ,de ez nekem még sok. Az első forgalmis vezetésemnél nagyon féltem. Ott nem csak Te vagy, meg az oktatód, hanem több száz más közeledő, autós, gyalogos. Azt sem tudtam hova kapkodjam a fejem, mert egyik pillanatban még a sínekre kellett figyelnem, a következőben meg egy szabálytalanul közlekedő biciklist megelőzni. Na mind1. Aztán forgalmi vizsga. Utoljára mentem el elsősegélyre. Tanfolyamra nem jártam, mert feleslegesnek tartottam. Megtanultam a tételeket, meg 2x átnyálaztam a könyvet, illetőleg netről megtanultam a stabil oldalfektetést meg az újraélesztést. Én voltam a 6. vizsgázó, az első 5 megbukott, én átmentem. Ennyi.


A KRESZ-re sem kötelező ám bejárni, legalábbis nálunk senki nem nézte, hogy ott vagy e vagy sem, az a Te dolgod, ha kifizetsz egy halom pénzt és aztán nem mész el. Ha a tanfolyamot kiperkáltad, akkor már inkább jelenj meg, vagy akkor ki se fizesd. Én egyetlen egyszer hiányoztam, azt is azért, mert nyelvvizsgáztam aznap.

2012. júl. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!