Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az okj-t, hogyan kell elképzel...

Az okj-t, hogyan kell elképzelni, olyan, mint a középsuli, vagy inkább, mint az egyetem?

Figyelt kérdés

Részletesen letudnátok írni, hogy milyen az okj, mik vannak ott vagy hogyan zajlik?

Köszi előre is. :)


2012. máj. 27. 06:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az OKJ az Országos Képzési Jegyzék, amiben szerepelnek a szakmák, és azok kódszámai.
2012. máj. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 SzilKa ***** válasza:
100%

Az OKJ-s képzés lehet nappali, levelező, esti. A nappalis az kb olyan, mint a középiskola, minden nap bejársz, délelőtt vannak az órák, dolgozatokat írsz, stb.

Jártam levelezőre is, ott havi egy teljes szombati napot voltunk bent a suliban és emellé ki volt adva rengeteg házi tervezési feladat és a tananyag egyéni kidolgozása a könyvből. Az oktatási napok inkább arról szóltak, hogy arról konzultáltunk, ami a könyv alapján nem volt világos (lakberendező szakot végeztem így).

2012. máj. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én jártam középiskolai OKJ-ra nappalin,meg felsőfokú OKJ-ra most,szintén nappalin,de ég és föld a kettő követelmény rendszere.míg szakmunkásba kisújból kiráztam a dolgokat (felelések,dolgozatok,gyakjegy stb),főiskolán meg az a követelmény kb mint aki alapszakot végez.zh-k nehezek,a kollokviumi vizsga izzasztó van olyan tanár aki írtat,vagy van aki feleltet.olyan érettségi írásbelis vagy szóbelis érzése támad az embernek,nem beszélve a gyaksziról azt még nem volt szerencsém kipróbálni,de itt lesz lassan az ideje.
2012. máj. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem. Az OKJ mindenféle tanfolyamok gyűjtőneve, amelyek a levelezőtől az iskolarendszerű képzési terjedhetnek.
2012. máj. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valahol a kettő között (jártam OKJ-re, úgyhogy nem csak tippelek). Nálunk úgy volt, hogy heti 4 napot kellett bejárni. Voltak órák melyek csak 45 percesek voltak, de voltak másfél órásak is. Gyakorlatilag 9 hetente változott az órarendünk, ilyenkor csak egy picit, egy tárgy kiesett, egy tárgy bejött. Félévkor pedig teljesen újat kaptunk. Néhány tárgyból lehetett kérni felmentést, pl informatikából, ha van érettségid belőle, meg ilyenek. Rendszeresen írtunk dolgozatokat, mint középiskolában, de évvégén volt vizsga is 1-2 tárgyból. Annyi negatívumot tapasztaltam, hogy egyrészt az órák pontosan ki voltak számolva, így nem lehetett olyat, hogy ezt meg azt most nem értem és még egy órát gyakoroljunk, de nem ám, illetőleg a tankönyvek egy laza félév késéssel éreztek meg, ami nem vicces ha eleve csak egy féléves tárgyhoz rendeltél :D
2012. máj. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én meg több OKJ-s tanfolyamra is jártam már, egyik sem olyan volt, amit te leírsz, és még többet ismerek, ezért írtam, hogy mindenféle lehet.
2012. máj. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!