Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire utal Kosztolányi Dezső...

Mire utal Kosztolányi Dezső Boldog, szomorú dal című versében az elveszett kincs motivuma?

Figyelt kérdés
2012. jún. 18. 15:34
 1/2 Lestat_626 ***** válasza:
Kosztolányi úgy érzete, hogy mindene megvan (pénz, feleség, barátok, elismerés, stb.), de valami hiányzik az életéből. Maga sem tudta megmondani, hogy mi, de érezte. És ezt a valamit nevezte el kincsnek.
2012. jún. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ekkora mázlit! Érettségin pont Kosztolányi Dezsőt húztam, és a kérdés is erre vonatkozott (pedig ezt nem tudhattam, hogy ez lesz). Meg is kaptam a maximális pontszámot. :D

Én valahogy úgy fogalmaztam meg, hogy az elveszett kincs utalhat gyermekkori vagy beteljesületlen vágyaira, vagy esetleg egy magasabb szintű lelki gazdagságra. Pl. ahogy éljük az életünket (tanulunk, dolgozunk...), nem vesszük észre az értékeit, és csak úgy átsuhanunk rajta.

2012. jún. 29. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!