Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli érettségin rögtön...

Szóbeli érettségin rögtön megmondják, h milyen lett a feleletem, vagy csak később tudom meg?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is van:

-Holnap szóbelizem mindenből,középszinten. Azt meg fogom tudni rögtön felelet után,h milyen értékelést kaptam,vagy csak később? Ha később,akkor mikor?

-Mennyire veszik szigorúan ezt? Elég ha pár dolgot elmondok 1-1 tételnél,vagy végig kell mondani az egészet, részletesen?

-Milyen segédeszközöket kapunk?

-Hány percesek a feleletek?(tudom,h tárgyfüggő,de jó lenne tudni)

-Mennyi felkészülési idő van?(ez egységes mindegyiknél?)


2012. jún. 17. 21:40
 1/7 reptoid ***** válasza:
100%

-csak az eredményhirdető értekezleten tudod meg (amikor a kezedbe kapod a bizonyítvány), ez az utolsó vizsgáztató nap délutánján lesz valszeg

-végig kell mondani a tételt, ha nem mondasz valamit, akkor a tanár rá fog kérdezni, te meg válasz rá, ha tudsz.

-ez attól függ, milyen tárgyból érettségizel. Magyarnál ált. szöveggyűjtemény, törinél forrást is, mint az írásbelin

-10-15 max

-félóra minimum, de úgyis több szokott lenni, ha nem a legelső vagy, mert az előtted levőket is ki kell várnod. Ha esetleg nem vagy kész, kell még idő, akkor max szólítják az utánad jövőt, ha kész van, és amíg felel, addig te készülhetsz még. Ilyen tekintetben rugalmasak szoktak lenni.

2012. jún. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

- Amikor kiosztják az utolsó nap végén a bizonyítványt, abból tudod meg hogy milyen lett (ha előtte dicsérnek pár mondatban, akkor tudod hogy jó).

- Tanárfüggő, de neked a lehetőséged szerinti összes információt ajánlott elmondanod, ne a minimumra hajts. Ha kevés, akkor kérdeznek.

- irodalomnál a szerzők műveit, törinél atlaszt, és egyéb választott tárgynál is használhatsz olyan segédeszközt, amiben nincs konkrétan kidolgozva a tétel megoldása

- 10-20 percesek kb.

- átlag 30 perced van, hiszen amíg valaki más felel, addig vársz. Ha mondjuk 5-en vagytok bent, akkor te mindig végighallgatod a másik 4 feleletét, így az legalább 4x10 perc. Egyedül az első, nyelvi feleletnél nincs sok gondolkodási időd, csak átfutod és mondhatod is.

2012. jún. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amikor mindenki leszóbelizik egyesítik a dolgokat, és csak az érettségi kiosztásnál tudod meg a jegyeidet.

Nálunk azért 10 perces beszédet elvárták, de nem vészes max kérdeznek, ha nem megy annyi.

Segédeszköz: töri-atlasz,forrás, irodalom-kötelező olvasmányokat megkapod.

Felkészülés idő: max 30 perc.

2012. jún. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen:)

és ha én a második 5ös csoportnak az első tagja vagyok, akkor behívnak mikor az első 5 ember első tagja kijött,vagy pedig csak akkor megyek be,mikor mind az 5 ember kijött?

2012. jún. 17. 22:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel 5-ös egységek vannak, ezért először lemegy az első 5, majd délután a másik 5. Ilyenkor amúgy is szoktak a tanárok szünetet tartani (ebédelni mennek, hiszen reggel 8-tól bent ülnek), és délutánra már eléggé ki is fáradnak.
2012. jún. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 reptoid ***** válasza:
Nálunk pl. nem voltak ötös egységek. Az elején bement 5, aztán egyesével jöttek ki, mentek be az emberek.
2012. jún. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nálunk is egyesével mentek be. És a tanárok felváltva tartottak szünetet.
2012. jún. 19. 07:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!