Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen következményekkel jár...

Milyen következményekkel jár az, ha egy egyetem nevében valamelyik keresztény irányzat neve is helyet kap?

Figyelt kérdés

Például Pázmány Péter Katolikus Egyetem, vagy Károli Gáspár Református Egyetem.

Ha ezekre vesznek fel, akkor hitoktatás is lesz, vagy mi? Vagy ilyen keresztény szellemben folynak majd az előadások? Vagy ez csak névleges és semmit sem jelent?


2009. júl. 2. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
erre én is kivi vagyok,mert a Pázmányon kinéztem egy jó kis masterképzést...
2009. júl. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is a Pázmányra akarok menni jövőre :)
2009. júl. 2. 16:10
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

BA képzés?


amúgy szerintem a fenntartó lehet az adott egyház,nem befolyásolja az oktatást.talán kicsit kevésbé liberálisak...

2009. júl. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ezt találtam:


egyházi egyetemek és fõiskolák


1. Világi és hittudományi, hitéleti képzést IS folytató egyházi egyetemek és fõiskolák


Egyetemek

Károli Gáspár Református Egyetem, Budapest

Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Budapest


Fõiskolák

Apor Vilmos Katolikus Fõiskola, Vác

Kölcsey Ferenc Református Tanítóképzõ Fõiskola, Debrecen

Veszprémi Érseki Hittudományi Fõiskola, Veszprém

Wesley János Lelkészképzõ Fõiskola, Budapest


2. Kizárólag világi képzést folytató egyházi fõiskola


Vitéz János Római Katolikus Tanítóképzõ Fõiskola, Esztergom


Figyelem! A fentebb felsorolt állami és magán, illetve alapítványi intézmények a Tájékoztatóban meghirdetettképzéseire, valamint az egyházi intézmények világi képzéseire a Tájékoztató e fejezetében foglaltaknak megfelelõen, a felsõoktatási jelentkezési lapon kell felvételi kérelmét benyújtania a jelentkezõnek. A fenti egyetemek és fõiskolák által meghirdetett képzések A felvétel intézményenkénti feltételei címû fejezetben találhatók.


Az egyházi felsõoktatási intézmények hittudományi és hitéleti szakjait és a külföldi intézmények képzéseit és az azokra történõ jelentkezés és felvétel feltételeit külön fejezet ismerteti: Egyházi felsõoktatási intézmények és Magyarországon engedéllyel mûködõ külföldi felsõoktatási intézmények címû fejezetekben



szóval ezek annyiban mások,h.hittudományi szakokat is indítanak+világiakat is.de másban elvileg nincs különbség...1.2.válaszoló

2009. júl. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2009. júl. 2. 19:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Pázmányon vannak kötelező nullakredites órák amiket el kell végezni az abszolutórium-hoz.Ilyen a Bibliaismeret,Bevezetés a keresztény gondolkodásba,meg ég van asszem.Ezeken kívül van még egyháztöri,de az már kredites,meg szerintem az máshol is van.

Egyébként nem kell attól félni,hogy ilyen fafejű jókeresztény mindenki,hanem inkább pozitív értelemben van keresztény jellege.Mondjuk mikor a tanárok áldott húsvétot kívántak szünet előtt az nekem jólesett.De senkitől nem várják el,hogy mindig járjon templomba,meg nem nézik milyen a vallásod.

2009. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!