Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A felvételinél, mit jelent az...

A felvételinél, mit jelent az hogy elsönek jelöltem valmít? (lent*)

Figyelt kérdés

Èn, konkrétan államit jelöltem be elsöként, majd másodikként, az önköltségtéritésest.

Ùgy tünik államira nem fogok bejutni, akkor rakjam elsöre a önköltségtéritésest, ezzel valahogy nagyobb lesz rá az esély hogy arra felvegyenek?

Tekintésbe veszik ha elsönek jelöltem e vagy sem?


Elnézést a hibásírásomért, külföldröl írok, egyrést más a billentyüzett, másrészt sajnos még nem tudok tökéletesen írni magyarúl..(de folyamatban van)


2012. jún. 6. 23:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugye lesz egy pontszámod, valamint egy ponthatár az államira és az önköltségesre. Ha eléred az államit, oda vesznek fel, mert azt írtad elsőnek, hiába vennének fel a többire is. Ha nem éred el az államit, de az önköltségest igen, akkor oda vesznek fel, mivel az van második helyen.

Rövidebben: oda vesznek fel ahova van elég pontod és előrébb jelölted meg.

Ha elérted a ponthatárt, nem fogják előrébbtenni azokat akik első helyen jelölték meg. Azért van ponthatár, hogy aki azt elérte, azt fölveszik.

A ponthatárok számításánál figyelembe veszik azt, hogy valakit az első helyen nem vettek fel.

2012. jún. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

értem, hogy nem gondolhatom meg magam, vagyis most még igen, de majd ha mondjuk elsö helyen orvos, másodikon mérnöki képzést jelöltem. Ès mindkettöhez elérem a ponthatárokat, csak orvosira mehetek, mivel az van elsö helyen?!



Akkor mindegy, számomra, mert mindkettö ugyan az a képzés, csak más a finanzírozás forma. Gondolom, sokan elöször egy csomó államit jelölnek, és talán utlosóra egy költségtéritést (ha megengedhetik maguknak).


Nekem az a furcsa, hogy a szakomra, viszonylag sokan jelölték be a önköltségtéritésest, az elözö évekhez képest..

2012. jún. 6. 23:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem változtatsz sorrendet, akkor igen, az orvosira vesznek fel. Vicces, mert nekem is ilyesmi volt: 1. orvos 2. gyógyszerész 3. mérnök. Orvosira nem volt elég pontom, de gyógyszerésznek igen, ezért oda vettek fel. A felvételi tárgyak miatt viszont a mérnökire annyi pontom volt hogy orvosira is simán mehettem volna, de mivel gyógyszerész volt előbb, oda vettek fel.

A hirtelen megugrott önköltséges azért lehet, mert az állam jópár helyen megvágta az állami támogatásos létszámot.

2012. jún. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!