Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Várhatóan hogyan fognak...

Várhatóan hogyan fognak alakulni idén a felvételi ponthatárok?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam, hogy vajon idén hogyan fognak változni a pontok. Az állam csökkentette az állami helyek számát, mert azt akarja, hogy minél többen fizessenek, valamint emelte az alap ponthatárt is. Elképzelhető, hogy a helyek csökkentése mellett még a ponthatárok drasztikus megemelésével is aláraknak az államis helyre pályázóknak? Na és mi lesz a költségtérítésessel? Azon a helyek számát relatíve még bővítette is Rózsika drága, hiszen a cél, hogy nagyságrendekkel nőjön a fizetők száma. Akarhatják e szélesíteni ennek a rétegnek a nagyságát pontcsökkentéssel (a tavalyiakhoz viszonyítva), vagy esetleg az arányos pontnövelést választják? Véleményeket várok, mert sok tíz/százezer magyar fiatalnak lehet fontos kérdés.
2012. jún. 5. 20:17
 1/5 anonim válasza:

A ponthatárok emelkedéséhez/csökkenéséhez az "államnak" vagy "Rózsikának" semmi köze sincs...azt az érettségizők/jelentkezők érettségi eredménye, pontszámaik, illetve a keretszámok határozzák meg, számítógépes algoritmus számolja ki. Ergo, a ponthatárokat a leendő hallgatók befolyásolják, semmi más.


Az államis helyek csökkentését esztelen megoldásnak tartom, hiszen nem egységesen csökkentek a helyek a felsőoktatásban, hanem 1-2 területet lehetetlenítettek el a kevésbé pénzes emberek számára, de ebbe már bele kell nyugodnunk...

2012. jún. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És szerinted hogyan változnak a pontok annak fényében, hogy egyrészről növelték az alap ponthatárt, illetve a felső ponthatárt, másrészről viszont drasztikusan csökkent a jelentkezők száma?
2012. jún. 6. 16:14
 3/5 anonim válasza:

Ez egyetemtől, illetve szaktól függ. Van, ahol nem sokat fog emelkedni, viszont jogon vagy közgáz szakokon kb vér fog folyni az államilag támogatott helyekért...én jogra jelentkeztem, de államis helyről már nem is álmodok. :/ Mérnöki, természettudományos szakokon szerintem 10-20 pont emelkedés lenne reális, az 500-as rendszer miatt.

Úgy gondolom, hogy összességében (majdnem) mindenhol emelkedni fognak a ponthatárok, már csak a pluszpontok miatt is (vajon a jelentkezők mekkora része vállalta be a 2 emeltet?), de az emelkedés mértéke biztos, hogy eltérő lesz. De majd július 24.-én úgyis kiderül minden :)

2012. jún. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is határozott emelkedést várok általánosságban az államilag finanszírozott helyeken, így erről én nem is merek már álmodni. Úgy gondolom azonban, hogy a költségtérítéses szakoknál más lesz a változás mértéke. Tekintettel arra, hogy jelentősen tágul a fizetők létszáma, szerintem a fizetős szakoknál az 500 pontra növelt maxpontszám miatt és a a csökkenést támogató tényezők hatásaként "úgy fogják növelni a ponthatárokat, hogy nem fogják azt növelni", tehát a csökkentést kompenzálják a növekedéssel. Biztos bonyolultan hangzik, de a lényeg, hogy a költségtérítéses szakokon szerintem (nekem a társadalomtudományi szakok kellenek) nem, vagy csak nagyon minimálisan fognak változni a pontok.
2012. jún. 7. 10:18
 5/5 anonim válasza:
Örülnék neki, így is kevesebb pontom lesz, mint amire előzetesen számítottam. :/
2012. jún. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!