Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen nehézségű a BME/ELTE...

Milyen nehézségű a BME/ELTE fizika szak?

Figyelt kérdés
Minden érdekelne. Mennyire nehéz? Sokan járnak rá még plusz egy-két évet? Mik a buktató tárgyak?(persze a matekon kívül)

2012. máj. 23. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

miért gondolja mindenki azt h reál szakokon a matek a buktató? :D

am h a kérdésre válaszoljak. bme-re járok, de nem fizikára. van jó pár ember aki el sem végzi v csúszik 1-2 félévet. a buktató tárgyakról nem tudok neked mit mondani. ezt majd aki oda is jár.

az h mennyire nehéz meg elég szubjektív kérdés. embere válogatja.

2012. máj. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogy most milyen nehéz, azt nem tudom. Én 2003-ban végeztem az ELTE fizikus (és nem fizika) szakán. Az az ország egyik legnehezebben elvégezhető szakja volt akkoriban. Nem lehet kamuzni: akik ott tanítanak, azok tudósok, és vagy megtanulod amit kell, vagy kivágnak. Nálunk a szórótárgyak közt ott volt az analízis, amit 5 félévben tanultunk, és annyira absztrakt volt, hogy egyébként kiváló fizikai érzékkel rendelkező társaim közül is páran örültek egy 2-esnek, 3-asnak. Az elektronikát is elég komolyan vették, ehhez képest nem tanították annyira jól szerintem. A vektorszámítás meg olyan, hogy az első héten szeptemberben még arról tanulsz, hogy egyáltalán mi is az a vektor, decemberben meg vektormezőket integrálsz fagylalttölcsér alakú felületekre.


Kicsit sok egy félévre, de aki ezeket túléli, az sokkal nagyobb eséllyel vág neki a következő tárgyaknak. Én örülök, hogy elvégeztem, olyan alapképzést adott, hogy úgy érzem, hogy most már bármit meg tudnék tanulni.

2012. máj. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!