Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nővér vagy gyógyszerész...

Nővér vagy gyógyszerész lennétek inkább?

Figyelt kérdés
Ez a két foglalkozás lebeg előttem, 18 l vagyok és nem tudom eldönteni, még van egy évem a döntésig. Nagyon vonzott a gyógyszerészet, kémia idáig is, viszont a nurse szakma pörgősebb tud lenni, több mindent lát az ember, és még több képzéssel sokminden lehet belőle is, több mindent lát. A gyógyszerészetben viszont csak egy labort látok magam előtt. Szeretném ha segítenétek. Az egyetem elvágzése után mindenképp kiszeretnék jutni külföldre és ott letenni + képzéseket, kiszeretnék használni minden lehetőséget. Ti melyiket választanátok?

2012. máj. 12. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem lennék nővér, annak ellenére, hogy anno bejelöltem azt is az orvosi után.

Gyönyörű szakma egyébként, de nehéz és itthon meg sem becsülik. Előrelépési lehetőség se nagyon van benne, max külföldre mehetsz a jobb kereset reményében.

A gyógyszerészettel meg az a gondom, hogy bár a bioszt imádom, a kémiát mindig is is utáltam, örülök, hogy túl vagyok rajta:D Plusz nekem a patikában ácsorgás nem igazán jön be. Manapság már nem gyakori, hogy az orvos kikeverős gyógyszert ír, és így a patikus feladata kimerül abban, hogy kiadja a gyógyszert. Persze el lehet helyezkedni gyógyszergyáraknál, kutatólaborokban, ami azért érdekesebb:)


Orvosi miért nem fordult meg a fejedben? Én végül azt választottam:)

2012. máj. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem is tudom. Attól még jobban félek, mint a gyógyszerészetitől, viszont azt is hallottam, hogy a gyógysz. keményebben veszik. Az az igazság, hogy így belegondolva nekem túl soknak tűnik az a 6 év meg után rez. és a többi. Ha netalán azt választanám, akkor majd patológiára mennék tovább. Bizonytalan vagyok még.
2012. máj. 12. 12:21
 3/9 bensdorp ***** válasza:
Mindegyik nagyon szép hivatás, én annak idején az orvos és gyógyszerész között vacilláltam sokáig. Végül arra jutottam, hogy családra vágyó nőként nem jó ötlet orvosnak menni, egyrészt a tanulóévek hossza, másrészt a munka melletti szabadidő hiánya miatt. Nagyon megsínyli a lelkiismeretes orvosi munkavégzést az orvos anyák családja. Így hát a gyógyszerészetet választottam, és nagyon-nagyon boldog vagyok, hogy így döntöttem, még sokkal gyönyörűbb az egész, mint gondoltam! Igen széleskörű tudást ad az egyetem orvos- és természettudományokban egyaránt, a munkalehetőségek tárháza igen nagy, az embereken segíteni pedig csodálatos dolog. Írtam nemrég egy választ arról, mit is csinál egy gyógyszerész, hátha segít a döntésedben: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..
2012. máj. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! :)
2012. máj. 12. 12:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én anyukám orvos és a mi családunk úgyjó ahogy van. Anyu sokat dolgozik, de azért mindig szakít időt rám meg a tesómra, és volt már olyan, hogy a munka közben rohant el értem a suliba mert beteg lettem és apu nem tudott elhozni. És néha még be is visz a kórházba és mesél aról hogy miket csinál. Nem sokat szoktam érteni belőle de azért izgin hangzik. Lehet hogy majd én is orvos leszek egyszer.
2012. máj. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Egyértelműen gyógyszerész lennék. Elkeserítő, ahogy ez az ország a nővérekhez viszonyul. A hazámhoz viszont ragaszkodom, semmi pénzért nem mennék külföldre. A gyógyszerész nyugisabb munkakör, nagyobb a becsülete, és van benne előrelépési lehetőség is.
2012. máj. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Unokatesóm patológus. Pár éve van külföldön és jól érzi magát. Tehát azt ajánlom, hogy tanulj nyelvet és ott kezd el, biztos rohadt nehéz lesz, de meg lesz a gyümölcse. Én speciel most érettségiztem, de nagy valószínűséggel halasztok egy évet.
2012. jún. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
gyógyszerész!
2012. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Gyógyszerész!!!
2012. júl. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!